برگزاری اولین نمایشگاه “تکنوتکس” در نمایشگاه شهر آفتاب
برگزاری اولین نمایشگاه “تکنوتکس” در نمایشگاه شهر آفتاب
آی سی تی نیوز - اولین دوره از نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌ها با نام «تکنوتکس ۲۰۲۳» بهمن‌ماه امسال در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، با توجه به اهمیت فراوان اقتصاد دانش بنیان و مبتنی بر فناوری برای کشور ایران، نیاز است تا حمایت ویژه‌ای از زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان صورت گیرد و یکی از راه‌های حمایت از این زیست‌بوم، برگزاری نمایشگاه برای ایجاد پلی ارتباطی میان نقش‌آفرینان و فعالان این حوزه در جهت هم‌افزایی و ارتقای بهره‌وری کل سیستم است.

از طرفی کسب‌وکارهای نوآور، دانش‌بنیان و خلاق قادر خواهند بود تا دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته و با دیگر بازیگران این زیست‌بوم، مشارکت داشته باشند. در همین راستا نمایشگاه تکنوتکس به همت «معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری»، «شهرداری تهران» و «شرکت ایده‌پردازان مهرآسا» برگزار خواهد شد.

از اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌توان به ارتباط بین شرکت‌های فعال زیست‌بوم فناوری و دستگاه‌های اجرایی برای رفع موانع رشد شرکت‌ها، دستیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به بازارهای بین‌المللی، تأمین سرمایه شرکت‌های فعال زیست‌بوم، آموزش‌های مبتدی و پیشرفته از طریق برگزاری ورکشاپ‌های تخصصی اشاره کرد.

شرکت‌ها در تکنوتکس ۲۰۲۳ فرصت خواهند داشت تا توانمندی‌ها، خدمات و محصولات جدید خود را ارائه کنند و از فضای نشست‌های مشترک در جهت راه‌اندازی گردهمایی‌های مشترک و شبکه‌سازی با یکدیگر بهره‌مند شوند.

بخش‌های نمایشگاه شامل پاویون نهادهای دولتی، بخش تأمین سرمایه، میز خدمت با حضور مجموعه‌های دولتی و بالادستی در جهت رفع موانع و مشکلات زیست‌بوم، کریدور بین‌المللی با حضور تجار خارجی، اتاق‌های بازرگانی ایران در کشورهای مختلف، برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد (UNDP)، کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، رویدادهای اختصاصی روزانه از جمله توانمندی‌های زنان در زیست‌بوم فناوری، مسابقه تکنو استار و جشنواره برترین‌های حوزه‌های مختلف است.

این نمایشگاه، از ۱۸ تا ۲۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.