انگلیس: تشویق به خودآزاری در فضای مجازی جرم است
انگلیس: تشویق به خودآزاری در فضای مجازی جرم است
آی سی تی نیوز - دولت انگلیس اعلام کرد لایحه «ایمنی آنلاین» را آپدیت می کند تا تشویق به خودآزاری جرم محسوب شود.

به گزارش مهر به نقل ازپرس اسوسیشن، میشل دونلان وزیر فرهنگ انگلیس در این باره اعلام کرد قانون مذکور جرم جدیدی را ایجاد می کند تا محاوراتی که فردی را تشویق به خودآزاری می کند، غیرقانونی شود. این درحالی است که هم اکنون محاوراتی که افراد را به خودکشی ترغیب می کند غیرقانونی است.

وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس اعلام کرد تغییرات در لایحه ایمنی آنلاین تحت تاثیر پرونده «مولی راسل» یک نوجوان ۱۴ ساله اعمال شده که در نوامبر ۲۰۱۷ میلادی و پس از مشاهده یک محتوای مرتبط با افسردگی و خودآزاری، خودکشی کرد.

دونلان در این باره گفت: من مصمم هستم عدالت را درباره ترول های وحشتناکی که جوانان و افراد ضعیف را به خودآزاری تشویق می کنند، اجرا کنیم. بنابراین قوانین ایمنی آنلاین را سختگیرانه تر می کنم تا تضمین شود چنین اقدامات خطرناکی از بین بروند و ناقضان قانون نیز زندانی شوند. شبکه های اجتماعی دیگر نمی توانند یک ناظر ساکت باقی بمانند و در صورتی که اجازه دهند رفتارهای سواستفاده جویانه و مخرب در پلتفرم هایشان ادامه یابد با جریمه مواجه می شوند.

قرار است لایحه ایمنی آنلاین پس از چندبار تاخیر و تغییر در آن در اوایل دسامبر ۲۰۲۲ میلادی دوباره به پارلمان ارائه شود.

اقدامات در نظر گرفته شده برای مقابله با خودآزاری نیز در بندهای لایحه گنجانده شده اند.

در اوایل هفته گذشته دولت انگلیس اعلام کرد جرائم جدیدی به لایحه اضافه شده که یکی از آنها جرم انگاری اشتراک گذاری تصاویر خصوصی افراد بدون رضایت شان است.