احداث بزرگترین دیتاسنتر منطقه جنوب شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
احداث بزرگترین دیتاسنتر منطقه جنوب شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
آی سی تی نیوز -مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: فناوری اطلاعات در کشورهای پیشرفته و دنیای به روز تکنولوژی، به صنعتی تبدیل شده که روی آن سرمایه‌گذاری های بسیاری انجام می‌شود.

به گزارش آی سی تی نیوز به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد ایران مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: فناوری اطلاعات در کشورهای پیشرفته و دنیای به روز تکنولوژی، به صنعتی تبدیل شده که روی آن سرمایه‌گذاری های بسیاری انجام می‌شود.

عبدالکریم صابری افزود: تحولات علمی دهه‌های اخیر بر اهمیت اطلاعات افزوده و اطلاعات را به عنوان یک قدرت مهم و هم وزن با قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی در سطح جهان مطرح کرده است.

صابری اضافه کرد: در واقع می‌توان گفت اگر پروژه‌ای شروع شود و در آن نقشی برای فناوری اطلاعات دیده نشود یا کمرنگ دیده شود، قطعا این پروژه در آینده با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد.

وی گفت: امروزه باتوجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه هوشمندسازی انجام شده، فناوری اطلاعات از نقش‌هایی چون تسهیل‌گری در امور، تبدیل به نقش انجام‌دهنده فعالیت در سازمان‌ها شده است.

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان تصریح کرد: انجام فعالیت با مزایایی چون بهبود کارایی و بهره وری، صرفه جویی در هزینه ها، افزایش امنیت، کاهش میزان خطرات و اتفاقات غیرمنتظره و بسیاری مزایای دیگر همراه است، پس آینده در اختیار سازمان‌هایی است که اهمیت ویژه‌ای به فناوری اطلاعات داده باشند.

صابری افزود: به دلیل پیشرفت‌های زیاد که طی این چند مدت در منطقه ویژه‌ ‌اقتصادی حاصل شده و وجود آینده‌نگری در سطح مدیریتی آن، موضوع فناوری اطلاعات و هوشمند سازی مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است.

وی از حمایت منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمندسازی گفت و ادامه داد:  زیرساخت هایی برای فعالیت این شرکت‌ها در محیط منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فراهم می‌شود.

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: در زمینه فناوری اطلاعات و اهمیت‌ِ داده مطالعات و بررسی‌هایی در منطقه ویژه انجام و طرح‌هایی جهت انجام و تعریف پروژه فراهم شده است که به‌زودی یکی از بزرگترین دیتاسنترهای منطقه جنوب شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد خواهد شد.

صابری در پایان بیان کرد: به زودی پروژه‌هایی در این زمینه در منطقه ویژه آغاز خواهد شد و در انجام این پروژه ها بنا بر تاکید مدیریت مجموعه، از ظرفیت‌های بومی شهرستان رفسنجان استفاده‌ خواهد شد.