آغاز طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون ۱۴ و ۱۵
آغاز طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون ۱۴ و ۱۵
آی سی تی نیوز -دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان گفت: طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون 14 و 15در مراکز عرضه و فروش و انبارها در استان گلستان آغاز شده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان گفت: طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون ۱۴ و ۱۵در مراکز عرضه و فروش و انبارها در استان گلستان آغاز شده است.

رضا انتصاری اظهار کرد: بر اساس بخشنامه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخورد با عرضه گوشی برند آیفون سری ۱۴و ۱۵ با توجه به عدم واردات قانونی این دو مدل در تمام رویه‌های تجاری و مسافری و پستی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: بسیاری از سریال‌های گوشی‌های آیفون ۱۴ وارد شده ثبت گمرکی نشده و از نظر قانونی قاچاق محسوب می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان تصریح کرد: در این راستا حتی ورود این گوشی به صورت مسافری ممنوع است و قاچاق محسوب می‌شود، بنابراین عرضه این گوشی در فروشگاه‌ها و مراکز توزیع ممنوع است.

انتصاری بیان کرد: همچنین دستگاه‌هایی که به آنتن‌دهی گوشی‌های رجیستر نشده همانند «دانگل‌های آی‌کاس» نیز قاچاق محسوب شده و عرضه آن ممنوع است.

وی اضافه کرد: بر این اساس عرضه این دستگاه‌ها ممنوع بوده و جمع‌آوری گوشی‌های برند آیفون از سری ۱۴ و ۱۵ و دستگاه‌های کمک کننده به دور زدن رجیستر این گوشی‌های در استان گلستان آغاز شده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های ذی‌صلاح دستور برخورد با عرضه گوشی‌های قاچاق را دریافت کرده و تمامی عرضه‌کنندگان این کالاهای قاچاق توسط کمیته شناسایی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شناسایی شده است و با این افراد برخورد خواهد شد.

منبع:فارس