<span style='color:#787878;font-size:12px;'>عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:</span><br/>مجلس برای ارز دیجیتال قانون‌گذاری کند
<span style='color:#787878;font-size:12px;'>عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:</span><br/>مجلس برای ارز دیجیتال قانون‌گذاری کند

آی‌سی‌تی نیوز – عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سازو کاز فعالیت صرافی ها را در خصوص رمز ارزها به صورت قانونی در کشور فراهم شود؛ گفت: مجلس باید در حوزه استفاده از ارز دیجیتال قانون گذاری داشته باشد. به گزارش گذار نیوز، معصومه آقاپور علیشاهی بیان کرد: با توجه به […]

آی‌سی‌تی نیوز – عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سازو کاز فعالیت صرافی ها را در خصوص رمز ارزها به صورت قانونی در کشور فراهم شود؛ گفت: مجلس باید در حوزه استفاده از ارز دیجیتال قانون گذاری داشته باشد.
به گزارش گذار نیوز، معصومه آقاپور علیشاهی بیان کرد: با توجه به نغییر رویکرد دنیا نسبت به صنعت بانکداری تا سال ۲۰۲۴ ، ارز دیجیتال موازی با سیستم بانکی در دنیا شروع به فعالیت خواهد کرد و مبانی قانونی آن نیز به خصوص در سیستم های بلک چین و .. در حال انجام است و باید بپذیریم وارد این دنیا خواهیم شد .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه قطعا وارد دنیای ارز دیجیتال خواهیم شد لذا بهتر است ساز و کار آن در کشور به طور کامل فراهم شود و در این مورد هم پای دنیا پیش برویم و جلو راههای خلاف و غیر قانونی آن را بگیریم.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی در مورد رمز ارزها، در اولین قدم باید قوانین لازم و قوانینی که پایه علمی و عملی داشته باشد را تصویب کند و در ادامه توسط بانک مرکزی و بانک ها اجرا شود و در سومین قدم این سیستم با دنیا در ارتباط باشد و اپ هایی معرفی شوند که پایه قانونی دارند.
علیشاهی با تاکید بر اینکه سازو کاز فعالیت صرافی ها را در خصوص رمز ارزها به صورت قانونی در کشور باید فراهم شود؛ تصریح کرد: مجلس باید در حوزه استفاده از ارز دیجیتال قانون گذاری داشته باشد و حتما این اتفاق رخ دهد.
وی گفت: مرکز پژوهش های مجلس کارهای در این خصوص انجام داده است و مقدماتی در رابطه با ارز دیجیتال ایرانی فراهم شده اما این حرکت خیلی کند است و باید به این قضیه سرعت دهند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیر ارز دیجیتال در روند توسعه اقتصادی کشور؛ بیان کرد: با ورود بخش خصوصی، موازی با بانک ها در این خصوص تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در سالهای نزدیک قطعا سازمانی به صورت جهانی مانند بانک جهانی و… در خصوص رمز ارزها تشکیل خواهد شد؛ گفت: ایران با وجود جوانان نخبه ای که دارد باید تلاش خود را در این خصوص بیشتر کند. طبق فرمایش مقام معظم رهبری در گام دوم، این گام دوم می تواند در ارز دیجیتال، تبیین و اجرای این قوانین بکار گرفته شود.