خسارت ماسک؛ توییتر: تلافی می‌کنیم
خسارت ماسک؛ توییتر: تلافی می‌کنیم
پس از اینکه ایلان ماسک اعلام کرد قرارداد خودش با توییتر را لغو می‌کند،‌ سهام این شرکت با کاهش 9 درصدی روبه‌رو شد.

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، سهام توییتر اواخر روز جمعه و پس از اینکه ایلان ماسک گفت قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید این شبکه اجتماعی را فسخ می‌کند، کاهش یافت. تحلیلگران خروج ماسک از این قرارداد را فاجعه‌ای برای توییتر عنوان کردند.

پس از اینکه ماسک اعلام کرد معامله خرید توییتر را فسخ می‌کند، سهام این شرکت در معاملات پس از بازار تا ۹ درصد سقوط کرد. این موضوع باعث شد سهام شرکت تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی که ماسک رهبری آن را برعهده دارد، تا ۳ درصد افزایش یابد.

در همین حال شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند اسنپ و پینترست نیز با کاهش حدود یک درصدی سهام در بازار معاملات رو به رو شدند.

از زمانی که ماسک در اواخر آوریل پیشنهاد خرید این شرکت را داد، سهام توییتر در حال رشد بوده، اما نسبت به سهام سایر شرکت‌های فناوری که در بحبوحه افزایش تورم تحت فشار قرار گرفته‌اند، عملکرد بهتری داشت.

واکنش توئیتر به ایلان ماسک: منتظر اقدامات قانونی باش
ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا و ثروتمندترین فرد جهان، روز جمعه قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خود برای خرید توییتر را فسخ کرد و جنجال تازه ای به راه انداخت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، ایلان ماسک به این بهانه که توئیتر چندین بخش از مفاد توافق خود را با وی را زیر پا گذاشته تصریح کرده که دیگر نمی خواهد توئیتر را خریداری کند.

برت تیلور، رئیس توییتر، در واکنش اعلام کرد هیئت مدیره این شرکت قصد دارد اقدامات قانونی را برای اجرای توافقنامه ادغام دنبال کند و افزود: «هیئت مدیره توییتر متعهد است که این توافق را بر اساس قیمت و شرایط توافق شده با آقای ماسک نهایی کند.»

وکلای ماسک می گویند توییتر به درخواست‌های متعدد برای ارائه اطلاعات مربوط به حساب‌های جعلی یا هرزنامه در این پلتفرم پاسخ نداده یا از پاسخگویی خودداری کرده؛ امری که برای ارزیابی عملکرد تجاری این شرکت بسیار مهم است.

از نظر این وکلا «توئیتر مفاد متعدد این توافقنامه را نقض کرده و به نظر می‌رسد اظهارات نادرست و گمراه‌کننده‌ای داشته که آقای ماسک هنگام امضای توافق‌نامه ادغام بر آن‌ها تکیه کرده است».

ماسک همچنین یکی دیگر از دلایل عدم خرید توئیتر را اخراج مدیران عالی رتبه و یک سوم گروه جذب استعداد توسط توییتر، عنوان کرد. از نظر وی چنین اقداماتی تعهد توئیتر را برای “حفظ کامل اجزای مادی سازمان تجاری فعلی آن” نقض کرده است.

تصمیم ماسک احتمالاً منجر به یک کشمکش حقوقی طولانی بین این میلیاردر و شرکت توئیتر خواهد شد. ممکن است در نتیجه این منازعه حقوقی ماسک بتواند با اثبات ادعاهای خود توئیتر را با پرداخت مبلغی کمتر خریداری کند. توییتر امیدوار است روند دادگاه طی چند هفته آینده آغاز شده و در چند ماه به نتیجه برسد.