آی‌سی‌تی نیوز – یک هکر مشهور اوکراینی به علت سازماندهی گروه هکری فین ۷ و استراق سمع و سرقت انبوهی از اطلاعات به ده سال زندان محکوم شد. به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، بر اساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا این هکر اوکراینی فدیر هلیدر نام دارد و ۳۵ ساله است. وی […]

آی‌سی‌تی نیوز – یک هکر مشهور اوکراینی به علت سازماندهی گروه هکری فین ۷ و استراق سمع و سرقت انبوهی از اطلاعات به ده سال زندان محکوم شد.

به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، بر اساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا این هکر اوکراینی فدیر هلیدر نام دارد و ۳۵ ساله است. وی مغز متفکر گروه هکری فین ۷ بوده است.

وی به دنبال ارائه درخواست استرداد دولت آمریکا در سال ۲۰۱۸ در آلمان شناسایی و توسط پلیس این کشور دستگیر شد. وی سپس به سیاتل آمریکا منتقل شد و در سپتامبر سال ۲۰۱۹ به علت استراق سمع و سرقت اطلاعات مجرم شناخته شد.

این هکر و گروه تحت رهبری وی در زمینه سرقت اطلاعات کارت های اعتباری تخصص داشتند و شبکه ای از رایانه های سرور را برای حمله به رایانه های افراد قربانی مدیریت می کردند. آنها برای جلوگیری از شناسایی خود از شبکه های ارتباطی رمزگذاری شده استفاده می کردند.

گروه هکری فین ۷ بیش از ۷۰ عضو فعال دارد که کسب و کارهای متنوعی را مدیریت می کنند. هک کردن، نصب بدافزار بر روی رایانه ها، ارسال ایمیل های آلوده و مخرب و غیره از جمله تخصص های اعضای این گروه هکری است. گروه هکری یادشده به صدها شرکت آمریکایی حمله کرده و هزاران سیستم رایانه ای آنها را هک کرده و اطلاعات میلیون ها کارت اعتباری را سرقت کرده و به فروش رسانده است.