کمیسیون انتخابات آمریکا طرح گوگل را پذیرفت
کمیسیون انتخابات آمریکا طرح گوگل را پذیرفت
FEC می‌گوید گوگل می‌تواند در یک طرح آزمایشی به کمپین‌های سیاسی اجازه دهد فیلتر‌های اسپم جیمیل را دور بزنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا (FEC)، پیشنهادی از طرف گوگل را تایید کرده است که می‌تواند حذف فیلتر‌های هرزنامه ایمیل را برای کمپین‌های سیاسی آسان‌تر کند.

طبق گزارش واشنگتن پست، این کمیسیون رای مثبت داد تا آزمایش جیمیل تایید شود و با گوگل موافقت کردند که این برنامه با قوانین انتخابات، مغایرت نداشته باشد.

در ماه ژوئن، گوگل از FEC خواست طرحی را بررسی کند که به ایمیل‌های “کمیته‌های نامزد مجاز، کمیته‌های احزاب سیاسی و کمیته‌های اقدام سیاسی رهبری ثبت‌شده در FEC” امکان می‌دهد فیلتر‌های هرزنامه را دور بزنند؛ البته تا زمانی که قوانین Gmail را با محتوای غیرقانونی، بدافزار، فیشینگ و … نقض نکنند.
FEC پیشنهاد را برای اظهار نظر باز کرد، اما تقریبا تمام بازخورد‌های عمومی منفی بود. کمیته ملی دموکرات، ادعا کرد که این برنامه به نفع جمهوری خواهان خواهد بود و کاربران جی میل را در معرض “تاکتیک‌های سوء استفاده از جمع آوری کمک‌های مالی” قرار می‌دهد.

خوزه کاستاندا سخنگوی گوگل، در این باره گفت: “هدف ما در طول اجرای این برنامه آزمایشی، ارزیابی راه‌های جایگزین برای رسیدگی به نگرانی‌های فرستندگان پیام‌های انبوه است؛ در حالی که به کاربران کنترل‌های واضحی بر صندوق ورودی خود می‌دهیم تا ایمیل‌های ناخواسته را به حداقل برسانند. “