آی‌سی‌تی نیوز – کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا(FCC) اعلام کرد کسپراسکای لب( روسی)، چاینا تله کام و چاینا موبایل اینترنشنالUSA را به فهرست شرکت هایی اضافه کرده که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این رگولاتور آمریکایی سال گذشته ۵ شرکت چینی را برای نخستین بار به فهرست […]

آی‌سی‌تی نیوز – کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا(FCC) اعلام کرد کسپراسکای لب( روسی)، چاینا تله کام و چاینا موبایل اینترنشنالUSA را به فهرست شرکت هایی اضافه کرده که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این رگولاتور آمریکایی سال گذشته ۵ شرکت چینی را برای نخستین بار به فهرست چنین شرکت‌هایی اضافه کرد. کسپراسکای نخستین شرکت روسی است که به فهرست شرکت‌هایی افزوده می‌شود که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به حساب می آیند.

برندان کار کمیسیونر FCC در این باره گفت: این امر به ما کمک می‌کند تا شبکه‌هایمان را نسبت به تهدیدهای شرکت‌های چینی و روسی ایمن کنیم که از سوی دولت‌هایشان پشتیبانی می‌شوند و تصمیم به خرابکاری یا آسیب رسانی به منافع ملی دارند.

مقامات آمریکایی از مدت‌ها قبل اعلام کرده بودند استفاده از نرم افزار کسپراسکای شبکه‌های آمریکایی را در معرض فعالیت‌های مخرب مسکو قرار می‌دهد و استفاده از آنتی ویروس این شرکت توسط شبکه‌های فدرال آمریکا از ۲۰۱۷ میلادی ممنوع شده است.

این درحالی است که کسپراسکای به طور مداوم اتهامات همکاری با دولت روسیه را رد کرده است.