آی‌سی‌تی نیوز – کارشناس سابق فیس بوک با تاکید بر اینکه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، “نرم‌افزارهای کشنده برای نوجوانان” هستند، از کنگره امریکا خواسته است تا قوانین سختگیرانه‌ای را برای کنترل شبکه‌های اجتماعی تصویب کنند. به گزارش تسنیم؛ کارا فردریک، کارشناس سابق فیسبوک و فعال حوزه رسانه‌های مجازی در برنامه تلویزیونی «mornings with Maria» که از شبکه […]

آی‌سی‌تی نیوز – کارشناس سابق فیس بوک با تاکید بر اینکه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، “نرم‌افزارهای کشنده برای نوجوانان” هستند، از کنگره امریکا خواسته است تا قوانین سختگیرانه‌ای را برای کنترل شبکه‌های اجتماعی تصویب کنند.
به گزارش تسنیم؛ کارا فردریک، کارشناس سابق فیسبوک و فعال حوزه رسانه‌های مجازی در برنامه تلویزیونی «mornings with Maria» که از شبکه فاکس نیوز پخش می‌شود، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را “نرم‌افزارهای کشنده برای نوجوانان” دانست.

به گفته این کارشناس سابق فیسبوک، مهمترین هدف شرکت‌های تولیدکننده این پیام‌رسان‌ها، جوانان و کودکان هستند لذا علاوه بر تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اقتصادی این شبکه‌ها، باید به آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی آنها نیز توجه شود.

وی “یوتیوب، تیک تاک و اینستاگرام” را اپلیکیشن‌های پرطرفداری دانست که بیشترین تاثیر را بر مخاطبان خود می‌گذارند.

فردریک در ادامه به اثرات شبکه‌های اجتماعی پرداخت و گفت: ۶ درصد کاربران آمریکایی پس از استفاده مداوم از این پیام‌رسان‌ها و گذراندن زمان زیادی در شبکه‌های اجتماعی حداقل یک بار اقدام به خودکشی کرده‌اند که این میزان، نگران‌کننده است.

کارا فردریک از کنگره آمریکا خواسته نظارت بیشتری را بر این شرکت‌ها داشته باشد چرا که راه‌حل نظارت بر این شبکه‌ها، تصویب قوانین سختگیرانه‌ برای اعمال یکسری محدودیت‌ها بر این شبکه‌های اجتماعی است.