چین ۴۲۸ میلیون کاربر تلفن همراه ۵G دارد
چین ۴۲۸ میلیون کاربر تلفن همراه ۵G دارد
وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد کاربران موبایل ۵G در چین تا پایان ماه می به ۴۲۸ میلیون رسیده است و این کشور ۱.۷ میلیون ایستگاه پایه ۵G راه‌اندازی کرده است.

به گزارش تسنیم؛ وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد کاربران موبایل ۵G در چین تا پایان ماه می به ۴۲۸ میلیون رسیده و این کشور همچنین ۱.۷ میلیون ایستگاه پایه ۵G راه‌اندازی کرده است.

طبق گزارش MIIT، شبکه ۵G چین در حال حاضر تمام شهرها و شهرستان‌ها در سطح استان و ۹۲ درصد شهرک‌ها و شهرستان‌ها را با بیش از ۱۲ ایستگاه پایه ۵G به ازای هر ۱۰۰۰۰ نفر تحت پوشش قرار داده است.

علاوه بر این، ترافیک ۵G چین نیز ۲۷.۲ درصد از کل ترافیک تلفن همراه این کشور را تشکیل می‌دهد که نسبت به سال گذشته ۱۹.۱ درصد افزایش داشته است.

این وزارتخانه می‌گوید که بهبود زیرساخت‌های شبکه، پایه محکمی برای توسعه اقتصاد دیجیتال ایجاد کرده است زیرا فناوری ۵G به طور گسترده در همه جنبه‌های زندگی به کار گرفته شده است و تحول دیجیتالی صنعت تولید را تقویت کرده است.

۵G با پوشش ۴۰ بخش اقتصاد ملی، به طور گسترده در بیش از ۲۰۰ معدن هوشمند، ۱۰۰۰ کارخانه هوشمند، ۱۸۰ شبکه برق هوشمند، ۸۹ بندر و بیش از ۶۰۰ پروژه مرتبط با بیمارستان‌ها در سراسر کشور چین استفاده شده است.

برای گام بعدی، MIIT متعهد به تحکیم بیشتر پایه‌های صنعتی ۵G، پیشرفت در ساخت شبکه ۵G، ترویج توسعه برنامه‌های کاربردی ۵G و همچنین آماده‌سازی برای توسعه ۶G یعنی نسل بعدی فناوری ارتباطات است.