پشتیبانی ۱۸ ایالت آمریکا از ممنوعیت تیک تاک
پشتیبانی ۱۸ ایالت آمریکا از ممنوعیت تیک تاک
آی سی تی نیوز - دادستان های کل ۱۸ ایالت آمریکا روز گذشته از تلاش ایالت مونتانا برای ممنوعیت اپ چینی تیک تاک پشتیبانی کردند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، آنها از قاضی دادگاه خواستند چالش های حقوقی پیش روی اجرای قانون را تا قبل از تاریخ اجرای آن در یکم ژانویه رد کند.

دادستان های کل ایالت های ویرجینیا، جورجیا، آلاسکا، یوتا، ایندیانا، نبراسکا، آیوا، کنتاکی و داکوتای جنوبی اعلام کردند شکایت تیک تاک و کاربران این شبکه اجتماعی برای لغو ممنوعیت اپ مذکور باید رد شود. زیرا تیک تاک به طور عمدی در عملکردهای تجاری فریبکارانه ای دخالت داشته که سبب می شود افراد اطلاعات خصوصی حساس را به اشتراک بگذارند. به این ترتیب حزب کمونیست چین به راحتی می تواند به آنها دسترسی یابد و از سوی دیگر تیک تاک به کودکان در مونتانا آسیب می رساند.

تیک تاک که به شرکت چینی بایت دنس تعلق دارد، شکایتی در ماه می ۲۰۲۳ میلادی تنظیم کرد تا ممنوعیت ایالت های آمریکا را لغو کند. این شبکه اجتماعی چینی ادعا کرد ممنوعیت مذکور نقض قانون آزادی بیان شرکت و کاربران آن است.

قرار است جلسه استماع تیک تاک برای درخواست توقف ممنوعیت مذکور در ۱۲ اکتبر برگزار شود.

ایالت مونتانا ممکن است جریمه ای ۱۰ هزار دلاری برای هر یک از موارد نقض قانون توسط تیک تاک وضع کند. این قانون جریمه هایی برای کاربران تیک تاک تعیین نکرده است.

تیک تاک تخمین می زند ۳۸۰ هزار نفر در مونتانا از این سرویس اشتراک گذاری ویدئو کوتاه استفاده می کنند.