همکاری مالزی و چین در حوزه سایبری
همکاری مالزی و چین در حوزه سایبری
آی سی تی نیوز -مالزی و چین چندین تفاهم‌نامه برای تقویت روابط دو جانبه خود امضاء خواهند کرد.

به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، وزیر ارتباطات و دیجیتال مالزی گفت: مالزی و چین چندین یادداشت تفاهم برای تقویت روابط دوجانبه از جمله در زمینه تولید محتوا و امنیت سایبری امضا خواهند کرد.

وی گفت: مالزی و چین در سپتامبر سال گذشته تفاهم نامه ای را در زمینه مخابرات امضا کردند، اما چندین جنبه دیگر وجود دارد که می توان در آن تفاهم ایجاد کرد، از جمله در زمینه تولید محتوا و امنیت سایبری.
وی گفت: جلسات دوجانبه برگزار شد و موضوعات مختلفی از جمله اقدامات برای همکاری نزدیک بین دو کشور در چندین زمینه از جمله تولید محتوا با تمرکز بر محتوایی که گردشگران چینی را نیز به مالزی جذب می کند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی تاکید کرد که دیدارهای دوجانبه همچنین تلاش‌ها برای تقویت همکاری در رسانه‌ها، صدا و سیما، تبادل اخبار و صنایع خلاق را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
فهمی گفت که از او برای سفر کاری به پکن و دیدار با چندین طرف از جمله همتایان خود دعوت شده است، علاوه بر این دعوت شده است که با شرکت مادری که پلتفرم TikTok در چین را اداره می کند، ملاقات کند.
او افزود: من از این دعوت استقبال می کنم و معتقدم که این دعوت می تواند به ما کمک کند تا برخی از چیزهای مربوط به برنامه TikTok، از جمله فروشگاه TikTok را بشناسیم. ما با چین درباره آنچه که می توانیم انجام دهیم صحبت خواهیم کرد.
فهمی قبلاً گفته بود که مالزی قبل از اندیشیدن اقدامات مناسب، اقدامات دولت اندونزی برای ممنوعیت تراکنش‌های تجارت الکترونیک در TikTok را بررسی خواهد کرد.
اندونزی این اقدام را برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط اعمال کرده بود.