همکاری شرکت متا با مالزی اقدامات قانونی علیه‌ خود را متوقف کرد
همکاری شرکت متا با مالزی اقدامات قانونی علیه‌ خود را متوقف کرد
آی سی تی نیوز - مالزی اعلام کرد با توجه به همکاری شرکت متا برنامه‌ انجام اقدامات قانونی در مورد محتوای مضر را متوقف می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، فهمی فدزیل، وزیر ارتباطات مالزی در مصاحبه ای گفت: به دنبال تعامل مثبت شرکت متا با مالزی در مقابله با محتوای مضر در بستر رسانه‌های اجتماعی، برنامه اقدام قانونی علیه سیستم عامل‌های متا را متوقف می کند.

کمیسیون ارتباطات و چندرسانه ای مالزی ماه گذشته، گفت که به دلیل عدم عمل به مدیریت محتوای نامطلوب در مورد نژاد، دین، ​​جعل هویت، قمار آنلاین و تبلیغات کلاهبرداری اقدامات قانونی علیه متا انجام خواهد داد.

فدزیل گفت که متا از آن زمان تعهد محکمی در جهت همکاری با مقامات مالزی، از جمله رگولاتور و پلیس، برای مقابله با چنین پست هایی در سیستم عامل های خود داده است.

وی افزود که در این مقطع زمانی باتوجه به همکاری های صورت گرفته نیاز به اقدام دیگری نیست. فیسبوک بزرگترین بستر رسانه‌های اجتماعی مالزی است که حدود ۶۰ درصد از جمعیت ۳۳ میلیون نفره آن  در این رسانه حساب دارند.

فدزیل نگرانی هایی را که به دلیل افزایش نظارت دولت در مورد محتوای آنلاین افزایش یافته بود، رد کرد. نژاد و دین موضوعات مهمی در مالزی است، مالزی همچنین قوانینی دارد که توهین به مقامات را منع می کند.

در دهه گذشته مسائل حفظ حریم خصوصی و رعایت قوانین داده‌های کاربران مورد توجه قرار گرفته است. مسائل نژادی و مذهبی در مالزی که اکثریت مالایی‌های مسلمان را در کنار اقلیت‌های قومی چینی و هندی در خود جای داده است، مهم هستند. اظهارنظر درباره خانواده مقامات این کشور نیز موضوع حساسی است و اظهارات منفی نسبت به آنها در قوانین قابل پیگیری است.

شرکت متا به عنوان مادر پلتفرم‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام که کاربران بسیاری را میزبانی می‌کند، همواره مورد توجه بوده است. این شرکت در برخی موارد از رعایت قوانین کشورها سر باز زده و همین امر موجب شده تا با جریمه هایی مواجه شود.