آی‌سی‌تی نیوز – آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت و پلیس فدرال آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات ارتباط ماهواره‌ای هشدار داده‌اند تا امنیت سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای خود را افزایش دهند. به گزارش فارس ، این دو سازمان امنیتی و اطلاعاتی روز پنجشنبه در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که از تهدیدات احتمالی علیه شبکه های ارتباطی […]

آی‌سی‌تی نیوز – آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت و پلیس فدرال آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات ارتباط ماهواره‌ای هشدار داده‌اند تا امنیت سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای خود را افزایش دهند.

به گزارش فارس ، این دو سازمان امنیتی و اطلاعاتی روز پنجشنبه در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که از تهدیدات احتمالی علیه شبکه های ارتباطی ماهواره ای ایالات متحده و نیز شبکه های بین المللی موسوم به ست کام آگاه هستند.

آنها خاطرنشان کرده اند که نفوذهای موفقیت‌آمیز به شبکه‌های SATCOM می‌تواند خطر بیشتری را برای مشتریان شبکه های ماهواره ای ایجاد کند.

این توصیه ها شامل اقدامات احتیاطی برای اپراتورهای SATCOM و مشتریان آنها است. پیش از این قطعی بی سابقه سرویس اینترنت Viasat برای مشتریان پهنای باند ثابت در اوکراین و سایر کشورهای اروپایی باعث نگرانی شده بود.

این اختلال در ۲۸ فوریه همزمان با حمله روسیه به اوکراین آغاز شد. در همان روز شرکت انرژی آلمانی Enercon گزارش داد که ارتباط راه دور آن با ۵۸۰۰ توربین بادی به دلیل قطع شدن ماهواره ناممکن شده است.