آی‌سی‌تی نیوز – بانک مرکزی اروپا از آماده سازی بانک‌های زیرمجموعه خود برای مقابله با حملات سایبری احتمالی از سوی هکرهای مورد حمایت روسیه خبر داده است. به گزارش فارس به نقل از رویترز، مقامات آمریکایی و اروپایی بیم دارند که افزایش تنش‌های روسیه با اوکراین برای آنان پیامدهای مالی و درگیری‌های سایبری به همراه […]

آی‌سی‌تی نیوز – بانک مرکزی اروپا از آماده سازی بانک‌های زیرمجموعه خود برای مقابله با حملات سایبری احتمالی از سوی هکرهای مورد حمایت روسیه خبر داده است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، مقامات آمریکایی و اروپایی بیم دارند که افزایش تنش‌های روسیه با اوکراین برای آنان پیامدهای مالی و درگیری‌های سایبری به همراه داشته باشد.

بن‌بست بین روسیه و اوکراین، رهبران سیاسی و تجاری اروپا و آمریکا را از تهاجمی که به کل منطقه آسیب وارد کند، نگران کرده است. اوایل این هفته، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، پس از تجمع نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین، از مسکو به کیف رفت تا به عنوان میانجی عمل کند.

اکنون بانک مرکزی اروپا به ریاست کریستین لاگارد فرانسوی به علت نگرانی از وقوع حملات سایبری به بانک‌های اروپایی در وضعیت آماده‌باش قرار دارد.

متخصصان امنیت سایبری اروپا که تا به حال درگیر مقابله با کلاهبرداری‌های سایبری معمولی بودند، به علت تشدید بحران اوکراین بر روی حملات سایبری روسیه تمرکز کرده‌اند.

بانک‌های اروپایی بازی‌های جنگ سایبری را برای آزمایش توانایی خود در دفع حمله آغاز کرده‌اند. بانک مرکزی اروپا که رسیدگی به آسیب‌پذیری های ناشی از ضعف امنیت سایبری را یکی از اولویت‌های خود عنوان کرده است، از اظهار نظر رسمی در این زمینه خودداری کرده است.

دولت آمریکا هم در اواخر ژانویه هشداری خطاب به مؤسسات مالی صادر کرد و نسبت به حملات سایبری تلافی‌جویانه در صورت حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم‌های ایالات متحده در قبال کرملین هشدار داد.