نوبت دادگاه توییتر و ماسک اعلام شد
نوبت دادگاه توییتر و ماسک اعلام شد
صدراعظم دادگاه دلاور که قرار است دعوای بین توییتر و ایلان ماسک را قضاوت کند،‌ تاریخ استماع پرونده را اعلام کرد اما ثروتمندترین فرد جهان و وکلایش به دنبال تغییر این تاریخ هستند.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، کاتلین مک کورمیک، صدراعظم دادگاه عالی دلاور، اولین جلسه رسیدگی به دعاوی توییتر را در ۱۹ ژوئیه در ساعت ۱۱ صبح شرقی برنامه ریزی کرده است. در این جلسه ۹۰ دقیقه ای، یک قاضی به استدلال های مربوط به درخواست توییتر برای محاکمه در سپتامبر می پردازد.

این شبکه اجتماعی، چند روز پس از اینکه ماسک اعلام کرد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید این پلتفرم را لغو می کند، از او شکایت کرد. ماسک ادعا کرد که توییتر تعداد واقعی ربات‌ها و سایر حساب‌های جعلی را اعلام نمی کند و جزئیات را پنهان می‌کند. توییتر نیز این اتهامات را رد کرده است. این شرکت مدعی شد که اطلاعات را کامل به اشتراک گذاشته و ماسک با درخواست های غیر منطقی و توهین به شرکت، شرایط توافق را زیر پا گذاشته است.

توییتر در پی شکایت از ماسک از دادگاه دلاور خواست تا به ثروتمندترین فرد جهان دستور دهد قرارداد خرید را با قیمت توافقی ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم تکمیل کند. این شرکت درخواست کرد که دادگاه در سپتامبر آغاز شود زیرا تاریخ انقضای قرارداد آنها با ماسک ۲۵ اکتبر است.

وکلای ماسک می گویند که این پرونده بسیار بزرگ است و نیاز به زمان دارد. آنها درخواست کردند تاریخ دادگاه ۱۳ فوریه سال آینده یا پس از آن باشد.

بسته تامین مالی بدهی تعهد شده توسط بانک ها برای خرید ماسک در آوریل ۲۰۲۳ به پایان می رسد. این بدان معناست که اگر دادگاه در فوریه آغاز شود و تا آوریل به پایان نرسد، کل معامله ممکن است از بین برود.