نفوذ هکر روس به سیستم‌های ناتو در آلمان
نفوذ هکر روس به سیستم‌های ناتو در آلمان
آلمان مدعی است نیکولای کوزاچک سیستم‌های ناتو در این کشور را هک کرده است.

به گزارش سایبربان؛ مقامات آلمانی نیکولای کوزاچک (Nikolaj Kozachek)، یک افسر اداره اصلی اطلاعات ستاد کل روسیه (GRU) را به هک کردن یک اندیشکده ناتو در آلمان به نام (JAPCC) متهم کردند.

کوزاچک همچنین به اتهام دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ توسط پلیس فدرال آمریکا تحت تعقیب است. او و ۱۱ مقام دیگر GRU به اتهام هک کردن حزب دموکرات و دنبال کردن DCLeaks تحت تعقیب هستند.

طبق ادعای اشپیگل، کوزاچک که در فضای مجازی با نامهای مستعار «blabla1234565» و «kazak» شناخته می‌شود، در آوریل ۲۰۱۷ به نمایندگی از کارفرمای روسی خود به اندیشکده ناتو حمله سایبری کرده است. این هکر متهم است که بدافزار keylogging را روی رایانه‌های موردنظر نصب کرده و این هک منجر به دسترسی هکرها به اطلاعات داخلی ناتو شده است.

مقامات آلمانی معتقدند که نیکولای کوزاچک یکی از اعضای یک گروه هکری تحت حمایت دولت روسیه به نام فنسی بیر (Fancy Bear) یا همان APT28 می‌باشد که با اداره اصلی اطلاعات روسیه در ارتباط است.

کوزاچک و دیمیتری بادین (Dmitri Badin) دیگر هکر روسی همچنین به اتهام دست داشتن در هک بوندستاگ (مجلس فدرال آلمان) در سال ۲۰۱۵ توسط مقامات آلمان تحت تعقیب هستند.