آی‌سی‌تی نیوز – روز گذشته ۳۶ ماهواره اینترنتی شرکت وان وب از روسیه به مدار زمین ارسال شدند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یک موشک سایوز ۳۶ ماهواره اینترنتی شرکت انگلیسی وان وب را به مدار زمین برد. این موشک از مقر فضایی وستوچنی در شرق روسیه به فضا پرتاب شد. هر […]

آی‌سی‌تی نیوز – روز گذشته ۳۶ ماهواره اینترنتی شرکت وان وب از روسیه به مدار زمین ارسال شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یک موشک سایوز ۳۶ ماهواره اینترنتی شرکت انگلیسی وان وب را به مدار زمین برد.

این موشک از مقر فضایی وستوچنی در شرق روسیه به فضا پرتاب شد. هر ۳۶ ماهواره مذکور ۴ ساعت پس از پرتاب در مدار خود قرار گرفتند و اکنون در ارتفاع ۴۵۰ کیلومتری دور زمین مدار می‌زنند.

با احتساب محموله جدید، وان وب ۱۸۲ ماهواره در مدار زمین دارد. این شرکت تصمیم دارد به تدریج خوشه‌ای شامل ۶۵۰ ماهواره به مدار زمین ارسال کند. همچنین این سومین پرتاب مأموریت «۵ تا ۵۰» است.

هدف این پروژه تأمین اینترنت سریع برای کاربران در نیمکره شمالی است و کشورهای انگلیس، آلاسکا، شمال اروپا، گرینلند، ایلند و کانادا را در برمی گیرد. به گفته وان وب این سرویس به طور جهانی از ۲۰۲۲ در دسترس خواهد بود.

شرکت انگلیسی مذکور تصمیم دارد در ۲۷ می و یکم جولای تعداد ماهواره‌های بیشتری را به مدار زمین بفرستد. این ششمین عملیات آریان اسپیس برای شرکت وان وب به حساب می‌آید.