قطع پیام‌رسان مشهور کره با ۵۳ میلیون کاربر
قطع پیام‌رسان مشهور کره با ۵۳ میلیون کاربر
یکی از مدیران ارشد شرکت کاکائو، اپراتور برترین پیام‌رسان موبایلی کره جنوبی موسوم به کاکائو تاک به علت نقص فنی بی سابقه آن کناره‌گیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی نیوز، استعفای او پس از آتش‌سوزی گستره در یک مرکز داده انجام شد که منجر به قطعی گسترده این پیام‌رسان در آخر هفته گذشته شد و خدمات رسانی به ۵۳ میلیون کاربر آن در سراسر جهان را مختل کرد.

نامکونگ وون مدیر عامل شرکت کاکائو در پی این قطعی عذرخواهی کرد و گفت که استعفا خواهد داد. نامکونگ روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در دفتر این شرکت در حومه سئول گفت: “من بار سنگین مسئولیت این حادثه را احساس می‌کنم و از سمت خود به عنوان مدیرعامل کناره‌گیری می‌کنم و گروه ویژه بلایای اضطراری را که بر عواقب این حادثه نظارت می‌کند، هدایت خواهم کرد.”

وی گفت: “ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا ایمان کاربران خود را به کاکائو بازگردانیم و مطمئن شویم که چنین حوادثی هرگز تکرار نمی‌شوند.”

بر اساس اطلاعات وب سایت این شرکت، نامکونگ در ماه مارس به عنوان مدیرعامل منصوب شد. کاکائو طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۴۷.۵ میلیون کاربر فعال ماهانه در کره جنوبی داشته است. این بیش از ۹۰ درصد از جمعیت ۵۱.۷۴ میلیون نفری کره جنوبی تا ۱ نوامبر ۲۰۲۱ را در بر می‌گیرد.

هونگ یون تاک که این شرکت را در کنار نامکونگ به عنوان مدیر عامل رهبری می‌کرد، فعلاً تنها رئیس آن باقی خواهد ماند.