آی‌سی‌تی نیوز – شرکت مادر فیس بوک اعلام کرد دسترسی به رسانه دولتی RT و اسپوتنیک روسیه را در اروپا محدود می کند. یوتیوب نیز اعلام کرد به دلیل درگیری روسیه و اوکراین اقدام مشابهی انجام می دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، متا پلتفرمز، شرکت مادر فیس بوک اعلام کرد رسانه‌های […]

آی‌سی‌تی نیوز – شرکت مادر فیس بوک اعلام کرد دسترسی به رسانه دولتی RT و اسپوتنیک روسیه را در اروپا محدود می کند. یوتیوب نیز اعلام کرد به دلیل درگیری روسیه و اوکراین اقدام مشابهی انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، متا پلتفرمز، شرکت مادر فیس بوک اعلام کرد رسانه‌های دولتی روسی RT و اسپوتنیک را در پلتفرم هایش در سراسر اتحادیه اروپا محدود می‌کند.

نیک کلگ مدیر امور جهانی فیس بوک در پستی توئیتری اعلام کرد این شبکه اجتماعی درخواست‌هایی از چند دولت و اتحادیه اروپا دریافت کرده تا اقدامات بیشتری در خصوص رسانه‌های دولتی روسیه انجام داد.

کلگ در ادامه اظهار کرده بود در این خصوص به همکاری نزدیک با دولت‌ها ادامه می‌دهد.

اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرده بود شبکه تلویزیونی RT و خبرگزاری اسپوتنیک را مسدود می‌کند. اپراتورهای مخابراتی کانادا نیز اعلام کردند کانال RT را ارائه نمی‌کنند.

از سوی دیگر گوگل نیز اعلام کرد یوتیوب نیز به دلیل درگیری‌های روسیه و اوکراین، مشغول مسدودسازی کانال‌های مرتبط با RT و اسپوتنیک در سراسر اروپا است.

سخنگوی این شرکت در بیانیه‌ای گفت: تیم‌های عملیاتی ما مشغول رصد وضعیت هستند تا اقداماتی سریع انجام دهند.

این درحالی است که توئیتر نیز اعلام کرد توئیت های محتوای رسانه‌های دولتی روسی را برچسب می‌زند.

در این میان متا، مایکروسافت، گوگل و یوتیوب طی روزهای اخیر اقداماتی انجام دادند تا رسانه‌های روسی نتوانند از طریق پلتفرم‌ها آنها بتوانند تبلیغ و درآمدزایی کنند.