آی‌سی‌تی نیوز – فرانسه گروهی از کارشناسان برجسته امنیت سایبری را در منطقه تجاری پاریس به نام «لا دفنس»(La Defence) گردهم آورده و یک پردیس برای مقابله با حملات سایبری افتتاح کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته برونو لو میر وزیر اقتصاد فرانسه، در حقیقت این طرحی برای گردهم […]

آی‌سی‌تی نیوز – فرانسه گروهی از کارشناسان برجسته امنیت سایبری را در منطقه تجاری پاریس به نام «لا دفنس»(La Defence) گردهم آورده و یک پردیس برای مقابله با حملات سایبری افتتاح کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته برونو لو میر وزیر اقتصاد فرانسه، در حقیقت این طرحی برای گردهم آوردن استارت آپ ها و برندهای مشهور جهت مقابله با عملیات هک است.

طبق تحقیق موسسه PwC، حملات سایبری به مهم ترین نگرانی مدیران ارشد شرکت های بزرگ جهان تبدیل شده اند. از سوی دیگر افزایش تعداد این حملات و پیچیده تر شدن آنها ممکن است به حاکمیت کشور آسیب وارد کند.

لو میر در مراسم افتتاح پردیس مذکور گفت: فرانسه نمی خواهد به خارجی ها وابسته باشد. می خواهیم در فناوری های پیشرفته مستقل باشیم.

این پردیس مقری برای استارت آپ های سایبری و کارشناسانی از بزرگترین شرکت های فرانسوی مانندLVMH و بانک های بزرگ فراهم می کند.

پردیس سایبری فرانسه گنجایش ۱۸۰۰ نفر را دارد و به وسیله شرکتی اداره می شود که ۴۴ درصد آن به دولت تعلق دارد. بقیه بودجه مورد نیاز این پردیس توسط ۹۰ سازمان از جمله شرکت های برتر حوزه سایبری از جمله «اورنج»، شرکت دفاعی «تالز»، سوپرا استریا (تولید کننده نرم افزار) و آتوس (شرکت مشاوره فناوری اطلاعات) تامین می شود.