عدم استفاده از ارز دیجیتال چین در فروشگاه‌های اپ آمریکا
عدم استفاده از ارز دیجیتال چین در فروشگاه‌های اپ آمریکا
سناتورهای جمهوریخواه می خواهند فروشگاه های اپ آمریکایی از جمله اپل و گوگل را از میزبانی اپ هایی که اجازه پرداخت با ارز دیجیتال چین را می دهند، منع کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که بیم آن می رود سیستم های پرداخت به دولت چین اجازه دهد از مردم آمریکا جاسوسی کنند.

این لایحه روز گذشته توسط تام کاتن، مارک روبیو و مایک بران، سناتورهای آمریکایی رونمایی شد و طبق آن شرکت های مالک یا کنترل کننده فروشگاه های اپ نباید حاوی هیچ اپلیکیشنی در منطقه آمریکا باشند که از تراکنشهای یوان الکترونیک پشتیبانی می کند.

به گفته دفتر کاتن یوان دیجیتال چشم اندازی واقعی به تمام تراکنش های شبکه فراهم می کند و نگرانی های امنیتی و حریم خصوصی برای شهروندان آمریکایی فراهم می کند که به آن می پیوندند.

یک مرکز مشاوره در واشنگتن دی سی در ژانویه ۲۰۲۱ طی گزارشی اعلام کرد ارز دیجیتال چین و سیستم های پرداخت الکترونیک احتمالا راهی برای نظارت حزب کمونیست چین در اقتصاد و خالت دولت در زندگی شهروندان فراهم می کند.

در این گزارش اشاره شده بود تراکنش ها حاوی داده هایی دقیق درباره کاربران و فعالیت های مالی آنها است.

اپل، گوگل، آنت گروپ و تنسنت هیچ کدام در این باره اظهارنظری نکرده است. این در حالی است که وی چت یک اپلیکیشن پرداخت و پیامرسان متعلق به تنسنت بیش از ۱.۲ میلیارد کاربر دارد. این اپ اعلام کرده بود از اوایل سال جاری پشتیبانی از ارز دیجیتال چین را آغاز می کند.