روسیه VPN های تهدیدآمیز را مسدود می‌کند
روسیه VPN های تهدیدآمیز را مسدود می‌کند
آی سی تی نیوز - روسیه تصمیم دارد براساس نظر کمیسیونی از کارشناسان، برخی وی پی ان ها و پروتکل هایی که تهدید به حساب می آیند را مسدود کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، پس از درگیری روسیه و اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ میلادی و محدودیت دسترسی به برخی شبکه‌های اجتماعی غربی، تقاضا برای سرویس‌های وی پی ان در این کشور افزایش یافت.

در سال ۲۰۱۷ میلادی قانون روسیه تهیه کنندگان سرویس‌های وی پی ان را ملزم به همکاری با مقامات این کشور و محدودسازی دسترسی به محتوای ممنوع شده توسط دولت ملزم کرد.

هم اکنون سرویس‌های وی پی ان بسیاری در سراسر روسیه استفاده می‌شوند و حتی میان قانونگذاران بحث و گمانه زنی زیادی در این باره وجود دارد که تا چه حد باید در مسدودسازی سرویس‌های وی پی ان پیش رفت چراکه در کنار داده‌های مختلف اطلاعات ممنوع را نیز نمایش می‌دهند.

خبرگزاری ریانوستی درباره پاسخ وزارت دیجیتال به نگرانی‌های یکی از قانونگذاران به نام آنتون تکاچف درباره برنامه‌هایی برای مسدودسازی تمام وی پی ان ها نوشت: با توجه به تصمیم کمیسیون کارشناسان، برخی سرویس‌ها و پروتکل‌های وی پی ان که تهدید به حساب می آیند را می‌توان روی شبکه‌های موبایل برای ترافیک اینترنت خارجی فیلتر کرد.

به نوشته این خبرگزاری وزارت دیجیتال اعلام کرده دورزدن محدودیت‌های مربوط به دسترسی برخی اطلاعات یک تهدید به حساب می‌آید.