حکم سنگین دادگاه آمریکا برای عضو گروه هکری فین ۷
حکم سنگین دادگاه آمریکا برای عضو گروه هکری فین ۷

آی‌سی‌تی نیوز – دادگاه حکم سنگینی علیه یکی از اعضای گروه هکری فین ۷ که در فوریه ۲۰۲۰ به آمریکا مسترد شده بود، صادر کرد. وزارت دادگستری آمریکا یک شهروند اوکراینی به نام دِنیس یِرماک (Denis Yermak) را به جرم عضویت در گروه هکری فین ۷ (FIN7) و ارتکاب جرائم سایبری به ۵ سال حبس […]

آی‌سی‌تی نیوز – دادگاه حکم سنگینی علیه یکی از اعضای گروه هکری فین ۷ که در فوریه ۲۰۲۰ به آمریکا مسترد شده بود، صادر کرد.

وزارت دادگستری آمریکا یک شهروند اوکراینی به نام دِنیس یِرماک (Denis Yermak) را به جرم عضویت در گروه هکری فین ۷ (FIN7) و ارتکاب جرائم سایبری به ۵ سال حبس محکوم کرد.

مقامات آمریکا مدعی هستند یرماک ۳۲ ساله، هکر زبده و عضوی از فین ۷ از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به دنبال آسیب‌پذیری‌هایی بوده که می‌توان از آن‌ها برای نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای استفاده کرد.

این هکر اوکراینی در فوریه ۲۰۲۰ پس‌ازاینکه دادگاه مشروعیت درخواست آمریکایی‌ها را تأیید کرد از تایلند مسترد شد. در نوامبر ۲۰۲۱، یرماک به دو فقره اتهام اعتراف کرد: توطئه برای کلاه‌برداری با استفاده از ابزارهای ارتباط الکترونیک و توطئه برای هک رایانه.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، این گروه جرائم سایبری موفق شده به شبکه‌های سراسر آمریکا نفوذ و به داده‌های شخصی ۲۰ میلیون نفر دسترسی پیدا کند. مجموع خسارات وارده به اقتصاد آمریکا از فعالیت‌های فین ۷ بالغ‌بر یک میلیارد دلار بوده است.

فین ۷ قریب به ۱۰۰ شرکت و سازمان آمریکایی را از سال ۲۰۱۵ هدف قرار داده است. اعضای این گروه بانفوذ به ۶۵۰۰ پایانه پوز، اطلاعات بیش از ۱۵ میلیون کارت پرداخت را سرقت کرده و در فروشگاه‌های وب تاریک به فروش گذاشته‌اند.

بر اساس اطلاعاتی که اولین بار توسط آزمایشگاه کسپرسکی در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، فین ۷ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های جرائم سایبری در جهان تقریباً شش سال پیش فعالیت خود را با اجرای چندین حمله بدافزاری به شرکت‌های مالی آغاز کرده است. در سال ۲۰۱۸ سه عضو از این گروه به نام‌های فئودور گلادیر، دمیتری فیُداراف و آندرِی کاپاکوف به اتهام ۲۶ جرم محکوم شدند.

در سال ۲۰۱۹ آزمایشگاه کسپرسکی گزارش داد برکنار از بازداشت شدن اعضای کلیدی فین ۷، این گروه همچنان فعالیت خود را ادامه داده و تعداد گروه‌هایی نیز که با یکدیگر در تعامل بوده و از همان زیرساخت‌ها و ابزارهای فین ۷ استفاده می‌کنند، افزایش‌یافته است.

منبع: سایبربان