آی‌سی‌تی نیوز – بر اساس اسناد موجود مدیرعامل شرکت اپل در سال ۲۰۲۱ معادل ۱۴۴۷ برابر متوسط دریافتی کارمندان این شرکت حقوق و مزایا دریافت کرده است. به گزارش فارس به نقل از رویترز، بر اساس اسناد ارائه شده تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰۰ میلیون دلار از این شرکت حقوق […]

آی‌سی‌تی نیوز – بر اساس اسناد موجود مدیرعامل شرکت اپل در سال ۲۰۲۱ معادل ۱۴۴۷ برابر متوسط دریافتی کارمندان این شرکت حقوق و مزایا دریافت کرده است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، بر اساس اسناد ارائه شده تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰۰ میلیون دلار از این شرکت حقوق و مزایا دریافت کرده که ۱۴۴۷ برابر متوسط دریافتی کارمندان این شرکت آمریکایی بوده است.

متوسط دریافتی کارمندان شرکت اپل در سال ۲۰۲۱ معادل ۶۸ هزار و ۲۵۴ دلار بوده است. در حالی حقوق مدیرعامل شرکت اپل در سال ۲۰۲۱، ۱۴۴۷ برابر متوسط دریافت کارمندان بوده که این نسبت در سال ۲۰۲۰، ۲۵۶ برابر بوده است.

طی دو سال گذشته و به خاطر دورکاری کارمندان تقاضا برای ارتقای نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای اپل افزایش یافته و همین امر سود خوبی را برای این شرکت به همراه داشته است.

گفته می‌شود؛ درآمد اپل در سال ۲۰۲۱، ۳۰ درصد نسبت به سال قبل بالاتر رفته و به ۳۶۵ میلیارد دلار رسیده است. ارزش کل این شرکت هم امسال به نزدیک ۳ هزار میلیارد دلار رسید.

در حالی که حقوق کوک ۳ میلیون دلار بوده اما ۸۲.۳ میلیون دلار هم سهام به عنوان جایزه دریافت کرده و ۱۲ میلیون دلار دیگر هم برای رسیدن به هدف‌گذاری اپل جایزه دریافت کرده است و ۱.۴ میلیون دلار دیگر نیز به خاطر مسافرت‌های هوایی دریافتی داشته است.

دریافتی کوک در سال ۲۰۲۰، ۱۴.۸ میلیون دلار بود که در سال ۲۰۲۱ به ۹۸.۷ میلیون دلار رسیده است.

کوک از سال ۲۰۱۱ و چند ماه قبل از مرگ استیو جابز مدیریت اپل را در دست گرفته و از آن زمان به بعد سهام اپل هزار درصد رشد ارزش داشته است.