حال خوش تاکسی اینترنتی اوبر
حال خوش تاکسی اینترنتی اوبر
علیرغم رشد فزاینده عوامل آسیب‌زایی مانند قیمت بنزین و تورم اوبر در وضعیت خوبی قرار دارد.

به گزارش برنا، شرکت تاکسی اینترنتی اوبر روز سه‌شنبه اعلام کرد درآمدش در طول سه ماه منتهی به ژوئن به ۸.۱ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده است؛ چرا که مشتریان بیشتری به استفاده زا خدمات تاکسی آنلاین روی آورده‌اند.
این شرکت در گزارش درآمد سه ماهه خود گفت: تعداد مصرف کنندگان و رانندگانی که از پلتفرم تاکسی اینترنت اوبر استفاده می‌کنند “در بالاترین حد خود قرار دارند.” براساس اطلاعات منتشر شده، در هر ماه ۱۲۲ میلیون نفر از پلتفرم اوبر استفاده می‌کنند که ۲۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
این شرکت اعلام کرد که در طول سه ماهه ۳۸۲ میلیون دلار، سرمابۀ در گردش برای خود ایجاد کرده است، البته سرمایه‌گذاری‌های اشتباه اوبر سبب شد که بخش قابل توجهی از سود شناسایی شدۀ این شرکت نابود شود، بیشترین ضرر این تاکسی اینترنتی (۱.۷ میلیارد دلار) مربوط به سرمایه گذاری هایش در استارتاپ‌های حمل و نقل در دیگر نقاط جهان مانند Didi و Grab است که موفق عمل نکردند.

اوبر در اوایل شیوع پاندمی کرونا با روند محسوس کاهش درآمد به دلیل کاهش تردد شهروندان روبرو بود اما موفق شد با استفادۀ به موقع از سرویس ثبت سفارش خرید آنلاین غذا از دام ورشکستگی بگریزد.

اوبر به افزایش پیشنهادات تحویل خود ادامه داده است. اواخر ماه گذشته، Uber یک سرویس جدید سفارش مواد غذایی را معرفی کرد. در حالی که سفارش خواربار از طریق Uber Eats به مدت دو سال در پلتفرم در دسترس بوده است، این به‌روزرسانی شامل گزینه‌های جدیدی برای تشویق استفاده، مانند زمان‌بندی پیشرفته تحویل، ردیابی سفارش زنده و توصیه‌های جایگزینی محصول است.

دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر، در اطلاعیه‌ای که همراه با صورت‌های مالی شرکت در روز سه‌شنبه منتشر شد، اعلام کرد: این شرکت «رشد متعادلی را ارائه کرده است»، این روند قابل قبول در حالی به دست آمده که اوبر از هرزمان دیگری بزرگتر است، این شرکت اکنون مسافران و رانندگان بسیاری دارد.

گفتنی است که بعد از انتشار صورت‌های مالی سه ماهۀ اوبر، سهام این شرکت در اوایل معاملات روز سه شنبه بیش از ۱۵ درصد رشد کرد.