جنگ قدرت میان ایلان ماسک و مدیران ارشد توبیتر
جنگ قدرت میان ایلان ماسک و مدیران ارشد توبیتر

آی‌سی‌تی نیوز – با خرید بخش زیادی از سهام توئیتر توسط ایلان ماسک، مدیران ارشد این شبکه اجتماعی برای مقابله با افزایش نفوذ وی به فکر چاره افتاده اند. به گزارش فارس به نقل از رویترز، شرکت توییتر روز جمعه تمهیدی را برای محدود کردن توانایی ایلان ماسک برای افزایش مقدار سهام خود در این […]

آی‌سی‌تی نیوز – با خرید بخش زیادی از سهام توئیتر توسط ایلان ماسک، مدیران ارشد این شبکه اجتماعی برای مقابله با افزایش نفوذ وی به فکر چاره افتاده اند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، شرکت توییتر روز جمعه تمهیدی را برای محدود کردن توانایی ایلان ماسک برای افزایش مقدار سهام خود در این پلتفرم اتخاذ کرد. بر همین اساس یک شرکت ثالث برای به چالش کشیدن پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری او برای خرید توئیتر از راه رسیده است.

توما براوو، مدیر یک شرکت خصوصی متمرکز بر بازار فناوری که تا پایان دسامبر بیش از ۱۰۳ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت داشته، به توییتر اطلاع داده است که در حال بررسی امکان برگزاری یک مناقصه به منظور شناسایی خریداران توئیتر است.

این منابع افزودند مشخص نیست توما براوو آماده ارائه چه پیشنهادی است و هیچ اطمینانی وجود ندارد که پیشنهاد وی تایید شود. در عین حال توئیتر موضوع را کاملا محرمانه تلقی می کند.

در روزهای اخیر خبرهایی در مورد پیشنهاد ایلان ماسک به توئیتر برای خرید آن به قیمت ۴۳ میلیارد دلار شنیده می شود، هر چند مشخص نیست وی در این زمینه تا چه میزان جدی است. توئیتر برای جلوگیری از تسلط بیشتر وی بر این شبکه اجتماعی به تاکتیکی موسوم به قرص سمی متوسل شده تا مانع از خرید سهام سایر سهامداران توئیتر توسط ایلان ماسک و مالکیت وی بر این شرکت شود.

بر اساس این تاکتیک تا ۳۶۴ روز دیگر هیچ یک از سهام داران توئیتر نمی توانند بیش از ۱۵ درصد از سهام این شبکه اجتماعی را خریداری کنند. علاوه بر این به سهامداران خرده پای توئیتر امکان داده شد تا سهام آن را با تخفیف خریداری کنند. هدف از این کار مقابله با تجمع سهام در دست ایلان ماسک است.