توصیه بیل گیتس به مردم: پول مجازی نخرید
توصیه بیل گیتس به مردم: پول مجازی نخرید

آی‌سی‌تی نیوز – بیت کوین عده زیادی را ثروتمند کرده و باعث زیان بسیاری نیز شده است. بیل گیتس، یکی از پولدارترین افراد جهان، توصیه جالبی برای علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در این حوزه دارد. بنیان گذار شرکت مایکروسافت یعنی بیل گیتس در مورد خطرات سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و در صدر آن‌ها بیت […]

آی‌سی‌تی نیوز – بیت کوین عده زیادی را ثروتمند کرده و باعث زیان بسیاری نیز شده است. بیل گیتس، یکی از پولدارترین افراد جهان، توصیه جالبی برای علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در این حوزه دارد.

بنیان گذار شرکت مایکروسافت یعنی بیل گیتس در مورد خطرات سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و در صدر آن‌ها بیت کوین هشدار داده است. او گفته اگر به اندازه ایلان ماسک پول ندارید، نباید روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید.

او این صحبت‌ها را در یک مصاحبه تلویزیونی مطرح کرده و مردم را از خرید بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان به عنوان نوعی از سرمایه بر حذر داشته است. وی در این مصاحبه که با بخش فناوری وبسایت بلومبرگ انجام شده، در پاسخ به سوالی درباره سرمایه گذاری تسلا روی بیت کوین و نوسان زیاد ارزش دارایی‌های دیجیتال گفته؛ اگر به اندازه ایلان ماسک پول ندارید، باید در بازار رمزارزها احتیاط به خرج دهید.

او سپس به بعضی نقاط خاکستری استخراج بیت کوین و استفاده از آن همچون مصرف بالای انرژی و بی نام بودن تراکنش‌ها پرداخت و از آن‌ها به عنوان مشکلات کنونی بیت کوین یاد کرد.

در نظر داشته باشید که بنیاد بیل گیتس فعالیت‌های زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال داشته و به دنبال راهکاری است که در آن تراکنش‌ها قابلیت پیگیری بالاتری داشته باشند تا از مشکلاتی مانند پول شویی جلوگیری شود.

علی‌رغم نظرات نه چندان خوش‌بینانه در مورد بیت کوین، بنیان گذار مایکروسافت در این مصاحبه حرکت به سمت پول دیجیتال را بسیار مثبت ارزیابی کرده و آن را فرصتی برای کشورهای فقیر به منظور فراهم آوردن امکانات مالی و رفاهی بهتر می‌داند.

منبع: شهر سخت افزار