آی‌سی‌تی نیوز – مدیرعامل صندوق بین المللی پول تاکید کرد که چین پیشرفت های چشمگیر و بزرگی در ایجاد تحول و تغییر شکل اقتصاد خود به سمت فناوری داشته و به الگویی برای کشورهای دیگر تبدیل شده است. به گزارش ایرنا از شینهوا، «کریستالینا جورجیوا» روز سه شنبه در مجمع آسیایی «بوآئو» در جنوب چین […]

آی‌سی‌تی نیوز – مدیرعامل صندوق بین المللی پول تاکید کرد که چین پیشرفت های چشمگیر و بزرگی در ایجاد تحول و تغییر شکل اقتصاد خود به سمت فناوری داشته و به الگویی برای کشورهای دیگر تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا از شینهوا، «کریستالینا جورجیوا» روز سه شنبه در مجمع آسیایی «بوآئو» در جنوب چین به بیان سه تغییر چشمگیر جهانی پرداخت که این تغییرات شامل تحولات دیجیتالی که در جریان پاندمی و همه گیری بیماری کووید-۱۹ سرعت گرفته است نیز می شد.

وی با تاکید بر اینکه دولت ها باید سرمایه گذاری های هوشمندانه و گسترده عمومی را به ویژه در حوزه مهارت ها و زیرساخت های دیجیتالی برای ایجاد نیروی کاری قرن بیست و یکم انجام دهند، گفت: تازه ترین پیش بینی انجام شده توسط صندوق بین المللی پول حاکی از رشد ۶ درصدی اقتصاد جهان در سال جاری میلادی و رشد ۴.۴ درصدی اقتصاد دنیا در سال ۲۰۲۲ میلادی به لطف مداخلات خارق العاده صورت گرفته از سوی دولت ها و همچنین چشم انداز گسترش روند واکسیناسیون علیه کرونا است.

دومین تغییر عمده جهانی بر اساس اظهارات این مسئول صندوق بین المللی پول، تغییر از رکود عمیق به سمت احیا و بهبود شرایط اقتصادی عنوان شد. جورجیوا در عین حال تاکید کرد که این احیای اقتصادی را نباید امری مسلم در نظر گرفت چرا که همچنان اختلافات خطرناکی در سرنوشت اقتصادی کشورها وجود دارد و خانوارهای آسیب پذیر و شرکت ها تا زمان وجود بحران به حمایت ادامه دار نیاز دارند.

مدیرعامل صندوق بین المللی پول سومین تغییر عمده جهانی را رشد اقتصادی انعطاف پذیر و مبتنی بر انتشار کم کربن در پاسخ به تغییرات اقلیمی عنوان و از تعهد چین برای رسیدن به هدف خنثی سازی انتشار کربن تا سال ۲۰۶۰ میلادی استقبال کرد.

بر اساس تحلیل های انجام شده از سوی صندوق بین المللی پول، یک رویکرد هماهنگ در راستای پیشرفت سبز و سازگار با محیط زیست در کنار قیمت گذاری کربن می تواند رشد ناخالص داخلی جهان در طول ۱۵ سال آینده را ۰.۷ درصد افزایش دهد و میلیون ها فرصت شغلی ایجاد کند.

جورجیوا همچنین با تاکید بر اهمیت اتحاد و همبستگی بین کشورها در دنیای تغییرات گفت که با تقویت هر چه بیشتر این نوع همکاری های جهانی، دنیای تغییر را می توان به دنیای فرصت برای همه تبدیل کرد.

نشست سالانه مجمع آسیایی «بوآئو» با موضوع «تغییرات بزرگ جهان؛ تلاش مشترک جهت تقویت مدیریت جهان و پیشبرد ساخت پروژه کمربند و جاده» یکشنبه شب در استان «های‌نان» چین آغاز بکار کرد و قرار است تا یک اردیبهشت ادامه داشته باشد.