آی‌سی‌تی نیوز – گوگل تصمیم دارد در تیرماه سال جاری بخش پرسش و پاسخی که در جستجو نمایان می شود را حذف کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اندروید پلیس، هنگامیکه کاربران سوالی در موتور جستجوی گوگل تایپ می‌کنند، گاهی اوقات سوالاتی کامل در جستجویشان نمایش داده می‌شود که کاربران قبلی آنها را […]

آی‌سی‌تی نیوز – گوگل تصمیم دارد در تیرماه سال جاری بخش پرسش و پاسخی که در جستجو نمایان می شود را حذف کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اندروید پلیس، هنگامیکه کاربران سوالی در موتور جستجوی گوگل تایپ می‌کنند، گاهی اوقات سوالاتی کامل در جستجویشان نمایش داده می‌شود که کاربران قبلی آنها را پرسیده اند و پاسخ دریافت کرده‌اند.

اکنون به نظر می‌رسد این سوالات دیگر در گوگل نمایش داده نمی‌شوند. طبق آپدیتی در صفحه پشتیبانی گوگل «بخش پرسش و پاسخ در گوگل» از تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی (۲ تیرماه سال جاری) از جستجو حذف می‌شود.

blank

البته این اقدام تأثیر چندانی بر کاربران گوگل ندارد. در واقع با توجه به مکان زندگی فرد و جمله بندی سوالات او در گوگل، ممکن است هیچ گاه این بخش برای وی نمایش داده نشده باشد.

براساس گزارش‌ها نظر می‌رسد این ویژگی در اصل طی دو سال اخیر برای کاربران هندی قابل مشاهده بوده است.

بخش پرسش و پاسخ گوگل با پاسخ‌های خودکاری که گوگل براساس اطلاعات ذخیره شده جستجو نشان می‌دهد، یکسان نیست. همچنین این ویژگی با بخش پرسش و پاسخی که با موقعیت مکانی خاصی در نقشه مرتبط است نیز بی ارتباط است.

البته گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی که ارائه کرده‌اند را از طریق Google Takeout ذخیره کنند.