انگلیس به خرید انحصارطلبانه مایکروسافت اعتراض کرد
انگلیس به خرید انحصارطلبانه مایکروسافت اعتراض کرد
رگولاتور ضد انحصار بریتانیا اعلام کرد خرید ۶۹ میلیارد دلاری شرکت مایکروسافت و مالکیت آن بر شرکت اکتیویژن رقابت در بازار کنسول‌های بازی، خدمات اشتراک و بازی‌های ابری را مختل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این خرید کم سابقه توسط مایکروسافت اقدامی کاملاً ضد رقابتی بوده و نیاز به بررسی عمیق دارد.

سازمان رقابت و بازار انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد اگر مایکروسافت از دسترسی رقبا به بازی‌های پرفروش تحت کنترل اکتیویژن جلوگیری کند، این معامله که بزرگترین معامله تاکنون در صنعت بازی‌های رایانه‌ای است، می‌تواند به این صنعت آسیب برساند.

سازمان مذکور افزود: «ما نگران این هستیم که مایکروسافت بتواند پس از ادغام از کنترل خود بر بازی‌های محبوبی مانند «ندای وظیفه» وWorld of Warcraft» » برای آسیب رساندن به رقبا، در حوزه خدمات اشتراک بازی و بازی‌های ابری استفاده کند.»

مایکروسافت با عرضه کنسول ایکس باکس در کنار رقبایی همچون سونی و نینتندو به مدت ۲۰ سال پیشتاز بازار کنسول‌ها بوده و جلوی ورود و موفقیت رقبای جدید را گرفته است. برد اسمیت، رئیس و نایب رئیس مایکروسافت گفته است: “ما می‌خواهیم مردم دسترسی بیشتری به بازی‌ها داشته باشند، نه کمتر.”

اکتیویژن انتظار دارد این معامله تا پایان ژوئن ۲۰۲۳ نهایی شود. هر دو شرکت تا ۸ سپتامبر فرصت دارند پیشنهادات خود را برای رفع نگرانی‌های سازمان رقابت و بازار انگلیس ارائه دهند. به دنبال اعلام این خبر ارزش سهام مایکروسافت ۱.۲ درصد کاهش یافت.