افزایش تهدید مجریان قانون در شبکه‌های اجتماعی
افزایش تهدید مجریان قانون در شبکه‌های اجتماعی
رهبران کمیته نظارت مجلس آمریکا رهبران کمیته نظارت مجلس آمریکا از شبکه های اجتماعی بزرگ مانند فیس بوک، توییتر و تیک تاک خواسته اند به سرعت اقداماتی درباره تهدیدهای آنلاین فزاینده علیه نیروهای مجری قانون انجام دهند.از شبکه های اجتماعی بزرگ مانند فیس بوک، توییتر و تیک تاک خواسته اند به سرعت اقداماتی درباره تهدیدهای آنلاین فزاینده علیه نیروهای مجری قانون انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، این تهدیدات پس از آن افزایش یافت که «اف بی آی» خانه دونالد ترامپ (رییس جمهور سابق آمریکا) در ایالت فلوریدا را جستجو کرد.

در همین راستا قانونگذاران روز گذشته نامه ای به ۸ شبکه اجتماعی بزرگ ارسال کردند و خواستار اطلاعات دقیقی درباره تعداد تهدیدها علیه نیروهای مجریان قانون در پلتفرم هایشان طی هفته های گذشته شدند. تحقیقات این کمیته شامل پلتفرم های بزرگی مانند فیس بوک، توئیتر و تیک تاک می شود. اما رقبای این شبکه های اجتماعی که از حزب راستگرا پشتیبانی می کنند مانند Gab، GETTER، Rumble و شبکه اجتماعی خود ترامپ(تروث) را نیز شامل می شود.

در این نامه از هر پلتفرم خواسته شده جزئیات مربوط به نحوه شناسایی و واکنش نسبت به تهدیدهای آنلاین را اعلام کنند. همچنین قانونگذاران خواستار کپی هایی از هرگونه تبلیغاتی شده اند که همراه پست هایی درباره مقامات مجری قانون به نمایش درآمده اند.همچنین نمایندگان به چند پست اشاره کردند که کاربران توئیتر و «تروث» منتشر کرده و خواهان جنگ مدنی و خشونت علیه نیروهای قانون شده بودند. در این میان برخی نمایندگان جمهوری خواه از جمله پل گوسار و مارجری تایلور گرین در پست هایی از کنگره خواسته بودند نیروی فاسد «اف بی آی» را نابود کند.

نامه مذکور در حالی ارسال شده که یک هفته قبل مقامات فدرال درباره افزایش تعداد تهدیدهای آنلاین علیه نیروهای مجری قانون هشدار دادند. سازمان اف بی آی و وزارت امنیت میهن آمریکا جمعه گذشته بولتن اطلاعاتی مشترکی را با مقامات مجری قانون ایالتی و محلی در سراسر کشور به اشتراک گذاشتند که افزایش این تهدیدها را برجسته کرده بود. به گفته این مقامات افزایش تهدیدهای آنلاین ممکن است به خشونت علیه مجریان قانون منجر شود.