آی‌سی‌تی نیوز – فردی ادعا می کند اپل درباره قابلیت مقاومت در برابر آب آیفون غلو کرده و با تبلیغات او را گمراه کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اپل اینسایدر، به نظر می‌رسد ادعای مقاومت در برابر آب آیفون برای اپل دردسرساز شده است. در همین راستا شکایتی از اپل در […]

آی‌سی‌تی نیوز – فردی ادعا می کند اپل درباره قابلیت مقاومت در برابر آب آیفون غلو کرده و با تبلیغات او را گمراه کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اپل اینسایدر، به نظر می‌رسد ادعای مقاومت در برابر آب آیفون برای اپل دردسرساز شده است. در همین راستا شکایتی از اپل در دادگاهی در نیویورک ثبت شده است.

این در حالی است که بسیاری از تولید کنندگان موبایل از جمله اپل سطحی از مقاومت در برابر آب را در دستگاه‌هایشان به کار می‌برند.

با این وجود طبق شکایتی که روز شنبه علیه این شرکت ثبت شده، اپل درباره قابلیت مقاومت سخت افزارش در برابر آب غلو کرده است.

شاکی این پرونده که در گروه شکایات دسته جمعی ثبت شده، فردی به نام آنتوانت اسمیت است. در این شکایت ۱۳ صفحه‌ای به ارجاعات اپل درباره مقاومت دستگاه‌هایش در برابر آب اشاره شده است. به عنوان مثال ادعا می‌شد آیفون ۷ مجهز به گواهینامه IP۶۷ است و می‌تواند به مدت ۳۰ دقیقه در عمق یک متری آب باقی بماند.

برچسب مشخصات آیفون ۱۱ و پرو مکس به گواهینامه IP۶۸ اشاره دارند. دستگاهی با این گواهینامه می‌تواند بدون هیچ آسیبی به مدت ۳۰ دقیقه تا عمق ۴ متری آب را تحمل کند. از سوی دیگر آیفون ۱۲ می‌تواند تا آب تا عمق ۶ متری آب را تحمل کند.

اما در شکایت اشاره شده قابلیت‌های واقعی این ۳ دستگاه با آنچه ادعا شده مطابقت ندارد. زیرا ادعاهای ذکر شده براساس آزمایش در محیط‌های کنترل شده آزمایشگاهی است. این بدان معنا است که مشتریانی که دستگاه‌هایشان در آب استخر یا دریا می‌افتد، از مزیتی مقاومت در آب بهره نمی‌برند زیرا آب حاوی کلورین یا نمک است و اپل در این خصوص مسئولیتی قبول نمی‌کند.

علاوه برآن ضمانت نامه تعمیر یا تعویض شامل صدمات ناشی از مایعات نمی‌شود. مراکز اپل هم با استفاده از نوارهای خاصی که در منافذ آیفون قرار گرفته و در برخورد با آب قرمز می‌شوند، تشخیص می‌دهند که نباید به چه دستگاه‌هایی سرویس بدهند.

شاکی ادعا می‌کند آیفون ۸ او در معرض آب قرار گرفته بود. اما این شرکت از ارائه پوشش ضمانت نامه برای دستگاه وی خودداری کرده است. این امر هزینه‌های مالی زیادی برای وی داشته است.

در شکایت ادعا شده اگر اسمیت با ادعاهای نادرست اپل روبرو نمی‌شد، این دستگاه را نمی خرید و در چنین شرایطی قرار نمی‌گرفت.