هک بانک‌های آمریکایی به دست یک انگلیسی
هک بانک‌های آمریکایی به دست یک انگلیسی
آی سی تی نیوز -یک شهروند انگلستانی متهم به هک رایانه بانک‌های ایالات‌متحده و سرقت میلیون‌ها دلار شد.

به گزارش سایبربان به نقل از اینفو سکیوریتی؛ یک مرد بریتانیایی در نیویورک به نفوذ غیرمجاز کامپیوتری، کلاه‌برداری اوراق بهادار، کلاه‌برداری مالی و سایر جرائم که باعث زیان بیش از ۵ میلیون دلاری در آمریکا شد، متهم شده است.

بر اساس یک شکایت ۱۰ بندی که دیروز علنی شد، ادریس دایو مصطفی (Idris Dayo Mustapha)، ۳۲ ساله، یک شهروند بریتانیایی و دوستانش از ژانویه ۲۰۱۱ تا مارس ۲۰۱۸ از فیشینگ و ابزارهای دیگر برای به دست آوردن اعتبار کاربری استفاده کرده‌اند.

این شکایت نشان داد که ادریس برای سرقت پول از حساب‌های بانکی و حساب‌های کارگزاری اوراق بهادار، به رایانه‌های مستقر در ایالات‌متحده، ازجمله سرورهای ایمیل و رایانه‌های متعلق به مؤسسات مالی ایالات‌متحده دسترسی پیدا کرده است.

متهم در اوت ۲۰۲۱ در انگلستان دستگیر شد و ایالات‌متحده به دنبال استرداد وی به منطقه شرقی نیویورک است.

بریون پیس (Breon Peace)، دادستان ایالات‌متحده در ناحیه شرقی نیویورک و مایکل جی. دریسکول، از مسئولان ارشد پلیس آمریکا در نیویورک، اتهامات وارده را اعلام کردند:

همان‌طور که در شکوائیه آمده، متهم بخشی از یک گروه مجرمانه بود که با انجام جرائم سایبری متعدد ازجمله هک گسترده، کلاه‌برداری، کنترل حساب‌های کارگزاری اوراق بهادار قربانیان و تجارت تحت نام قربانیان، میلیون‌ها دلار خسارت وارد کرده است.

در این شکوائیه آمده است به‌محض اینکه مؤسسات مالی شروع به مسدود کردن این نقل و انتقالات غیرمجاز کردند، ادریس و همکارانش به حساب‌های کارگزاری قربانیان دیگر دسترسی پیدا می‌کردند و معاملات غیرمجاز سهام را در آن حساب‌ها قرار می‌دادند و از این حساب‌های تحت کنترل درآمده برای معاملات سودآور استفاده می‌کردند.

ادریس دایو مصطفی در صورت مجرم شناخته شدن، به دلیل کلاه‌برداری و پول‌شویی و سرقت هویت تا ۲۰ سال در زندان خواهد ماند.