اپل تلگرام را بست
اپل تلگرام را بست
پس از اعلام دوروف مبنی بر به روز رسانی جدید تلگرام که مربوط به ایموجی‌ها است، اپل خواستار حذف این به روز رسانی شد.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، از زمانی که اپل، اپ استور را راه‌اندازی کرد، توسعه‌دهندگان کوچک و بزرگ درگیر فرآیند تأیید این شرکت شده‌اند و برنامه‌هایشان به تعویق افتاده یا به کلی حذف شده‌ است.

دهم آگوست، پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام پیامی را در کانال خودش به اشتراک گذاشت و گفت که آخرین به‌روزرسانی این اپلیکیشن به مدت دو هفته در روند بررسی اپل گیر کرده بود. بدون اینکه هیچ توضیحی از سوی این شرکت در مورد دلیل توقف وجود داشته باشد.

این به روز رسانی دیروز منتشر شد و دوروف درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت کرد. او می گوید که اپل به تلگرام گفته باید ویژگی جدیدی به نام Telemoji را حذف کند. این قابلیت نسخه های متحرک وکتور با کیفیت بالاتر از ایموجی استاندارد است. او پیش نمایشی از شکل ظاهری آنها را در پست خود قرار داد، آنها شبیه به مجموعه ایموجی های اولیه هستند که اپل از آنها استفاده می کند، اما تعدادی انیمیشن بسیار لذت بخش شده اند که مطمئنا می توانند مکالمات را کمی جذاب تر کنند.

دوروف در پست خود نوشت: این یک حرکت گیج‌کننده از طرف اپل است، زیرا Telemoji می‌توانست ابعاد جدیدی را به ایموجی‌های استاتیک با وضوح پایین خود بیاورد و اکوسیستم آنها را به میزان قابل توجهی غنی کند. تلگرام در حال حاضر مجموعه‌ای از ایموجی ها و استیکرهای مختلف دارد که بسیار فراتر از مجموعه پیش‌فرض موجود در کیبورد iOS است.

مدیرعامل تلگرام اشاره کرد که بیش از ۱۰ بسته ایموجی جدید در آخرین به‌روزرسانی این پلتفرم وجود دارد و گفت که این شرکت برای منحصربه‌فردتر کردن و شناخته شدن تله‌موجی‌ زمان خواهد گذاشت.

با این حال، هنوز پیشرفت‌های زیادی در رابطه با ایموجی‌ها در آخرین به‌روزرسانی تلگرام وجود دارد. این شرکت می‌گوید در حال راه‌اندازی یک پلتفرم ایموجی باز است که در آن هرکسی می‌تواند مجموعه‌ای از ایموجی‌های خود را آپلود کند که افرادی که برای سرویس پریمیوم تلگرام پول پرداخت می‌کنند، می‌توانند از آن استفاده کنند.