تدابیر قطر برای امنیت سایبری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲
تدابیر قطر برای امنیت سایبری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲
آژانس امنیت سایبری ملی قطر از برنامه های خود برای تضمین امنیت سایبری مسابقات جام جهانی فوتبال 2022 گفته است.

به گزارش سایبربان؛ عبدالرحمن بن علی ال فرحید ال ملکی، مدیر آژانس امنیت سایبری ملی قطر از تلاش های ادامه دار این آژانس برای ارائه بهترین سیستم های ملی امنیت سایبری در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ پیش رو خبر داد.

ال ملکی در نشستی خبری مدعی شد این آژانس به صورت خستگی ناپذیری در تلاش است تا با تکیه بر بهترین شیوه ها در کلاس جهانی امنیت سایبری را در سرتاسر کشور ارتقا ببخشد.

ال ملکی در مورد نقش های آژانس خود در مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ گفت: ما در حال فعال سازی برنامه هایی هستیم تا بتوانیم به بهترین شکل به رویداد های سایبری احتمالی واکنش نشان دهیم و به صورت موثری تهدیدات سایبری و هک های احتمالی را مدیریت کنیم. ما همچنین قابلیت های عملیاتی مانند نظارت و شناسایی حملات سایبری را برای این مسابقات در نظر گرفته ایم.

وی افزود: بخشی از آمادگی ما برای مسابقات ماه نوامبر جام جهانی، به تست سیستم ها مربوط می شود. ما این کار را از طریق شبیه سازی هک برنامه ها، اپلیکیشن ها و شبکه های موسسات فعال در تورنمنت و تست توانایی های این موسسات برای مقابله با هک انجام می دهیم. ما همچنین شبکه های استادیوم ها و بیش از ۱۰۰ مرکز مهم کشور را مورد ارزیابی قرار داده ایم. آژانس ما تمامی طراحی های فنی، برنامه ها و اپلیکیشن های مرتبط با مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را از پیش مورد ارزیابی قرار داده است.

نماینده های آژانس امنیت سایبری ملی قطر به منظور واکنش مستقیم و سریع و تایید هرگونه حمله الکترونیکی به کامپیوترها و شبکه ها، در تمامی مراکز مربوط به مسابقات جام جهانی حضور خواهند داشت.

این آژانس تجربه های زیادی در این زمینه دارد. از جمله این تجربه های موفق می توان به مسابقات فوتبال عرب کاپ ۲۰۲۱ اشاره کرد.

ال ملکی گفت که این آژانس برنامه ها و دوره های آموزشی زیادی را برای افراد و موسسات در نظر گرفته تا بتواند قابلیت های سایبری و امنیتی آنها را ارتقاء ببخشد. به همین منظور نیز کمپین های زیادی را در شبکه های اجتماعی و روزنامه ها راه اندازی کرده است.

آژانس امنیت سایبری ملی قطر همکاری خود با برخی آژانس های دولتی و آموزش به ۲۵ هزار کارمند بخش های مختلف را از مارس ۲۰۲۱ آغاز کرده و در نظر دارد تعداد آن ها را افزایش دهد.