آی‌سی‌تی نیوز – رئیس پلیس فتای پایتخت از شگرد جدید کلاهبرداران اینترنتی به بهانه فروش مواد محترقه گفت. به گزارش خبرنگار مهر، سال‌ها است که با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال حوادث بسیاری کودکان و نوجوانان را تهدید می‌کند؛ اما در این مطلب سعی داریم به نحو دیگری به حوادث چهارشنبه سوری بپردازیم. این […]

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس پلیس فتای پایتخت از شگرد جدید کلاهبرداران اینترنتی به بهانه فروش مواد محترقه گفت.

به گزارش خبرنگار مهر، سال‌ها است که با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال حوادث بسیاری کودکان و نوجوانان را تهدید می‌کند؛ اما در این مطلب سعی داریم به نحو دیگری به حوادث چهارشنبه سوری بپردازیم.

این بار قربانیان مواد محترقه به جای اینکه در فضای حقیقی باشند، از بین کاربران فضای مجازی انتخاب شده و مورد آسیب قرار گرفته اند.

ایجاد درگاه جعلی و کلاهبرداری از این طریق شیوه‌ای است که کلاهبرداران برای خالی کردن حساب کاربران شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این موضوع گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال رعایت نکات ایمنی و پرهیز از اعمال پرخطر چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: مجرمان سایبری در پوشش فروش مواد محترقه با طراحی درگاه پرداخت جعلی، اطلاعات کارت بانکی را سرقت کرده و آن را خالی می‌کنند.

رئیس پلیس فتای تهران گفت: والدین با نظارت بیشتر بر فرزندان خود، مراقب اغفال شدن آن‌ها توسط کلاهبرداران سایبری در فضای مجازی باشند.