پوتین: امنیت سایبری روسیه تقویت می‌شود
پوتین: امنیت سایبری روسیه تقویت می‌شود
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه گفت تعداد حملات سایبری به روسیه توسط "ساختارهای دولتی" خارجی چندین برابر افزایش یافته و روسیه باید با کاهش استفاده از نرم افزار و سخت افزارهای خارجی، دفاع سایبری خود را تقویت کند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، کرملین می گوید دولت های خارجی در حمله به وب سایت های بسیاری از شرکت های دولتی و نیز وب سایت های خبری روسیه دست دارند و با این رویه مقابله خواهد شد.

پوتین با بیان اینکه رسانه‌ها و موسسات مالی این کشور هم هدف قرار گرفته‌اند، گفت: «تلاش‌های هدفمند برای از کار انداختن منابع اینترنتی و زیرساخت‌های اطلاعاتی مهم روسیه در جریان است».

او گفت: “حملات جدی علیه سایت‌های رسمی سازمان‌های دولتی انجام شده است. تلاش‌ها برای نفوذ غیرقانونی به شبکه‌های شرکت‌های پیشرو روسی نیز بسیار بیشتر شده است.”

پوتین در نشستی با شورای امنیت روسیه گفت این کشور باید امنیت اطلاعات را در بخش‌های کلیدی بهبود بخشد و به استفاده از فناوری و تجهیزات داخلی روی آورد.

پوتین گفت: «محدود کردن دسترسی به خدمات فناوری اطلاعات، نرم‌افزارها و محصولات خارجی به یکی از ابزارهای فشار تحریمی بر علیه روسیه مبدل شده و تعدادی از تامین کنندگان غربی به طور یکجانبه پشتیبانی فنی و ارسال تجهیزات خود را به روسیه متوقف کرده اند.»