آی‌سی‌تی نیوز – رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه انتشار تصاویر کودکان در فضای مجازی نقض حریم خصوصی است گفت: این کار می‌تواند کودکان را در معرض مخاطره و سوء استفاده مجرمین قرار دهد. به گزارش فارس، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ […]

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه انتشار تصاویر کودکان در فضای مجازی نقض حریم خصوصی است گفت: این کار می‌تواند کودکان را در معرض مخاطره و سوء استفاده مجرمین قرار دهد.

به گزارش فارس، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا ناجا به موضوع کودکان سایبری و نقض حریم خصوصی اشاره و اظهار داشت: همزمان با پیشرفت‌های فضای مجازی، تهدیدهای مختلف و متنوع موجود در این بستر به ویژه در شبکه های اجتماعی که مشخصه اصلی آنها تعامل و ارتباط با سایر کاربران است، نگرانی‌ها در مورد امنیت کودکان و نوجوانان را بسیار افزایش داده است.

وی گفت: انتشار تصاویر کودکان در فضای مجازی ، مخصوصاً شبکه‌های اجتماعی علاوه بر نقــض حریــم خصوصــی و حقوق کودکان و نوجوانان، آنها را در معـــــرض مخاطــــره و سوءاستفاده مجرمین قرار می‌دهد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به مساله حفظ امنیت کودکان در فضای مجازی آساره و اعلام کرد:کودکان و نوجوان به واسطه سن کم و عدم تسلط و آگاهى کافی در فضاى مجازى مى‌توانند قربانى آسیب‌ها و تهدیدات این فضا شوند.

وی با بیان اینکه سه نکته مهم براى حفظ امنیت و حریم خصوصى کودکان در فضاى مجازى وجود دارد تصریح کرد: والدین باید تنظیمات امنیتى و حریم خصوصى دستگاه‌هایى را که در اختیار کودکان قرار دارند فعال کرده و بطور مداوم آنها را بررسى کنند؛ همچنین بر فعالیت‌ آنها نظارت داشته باشند.

سرهنگ رجبی خاطرنشان کرد: والدین برای استفاده کودکان از فضاى مجازى قانون گذاشته و بصورت دوره‌اى و با استفاده از نرم‌افزارهاى مانیتورینگ بر فعالیت کودکان نظارت داشته باشید.

وی افزود: باید مراقب تصاویرى که کودکان مى‌توانند در فضاى مجازى انتشار دهند، بوده و دسترسى آنان را خصوصا به تصاویر خصوصى محدود کرد.