آی‌سی‌تی نیوز – رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا ناجا درباره ترفند کلاهبرداری مجرمان سایبری با آگهی فروش کالاهای ارزان قیمت هشدار داد. به گزارش فارس، سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا ناجا با هشدار دوباره در خصوص ترفند کلاهبرداران مجازی به واسطه آگهی‌های‌جعلی […]

آی‌سی‌تی نیوز – رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا ناجا درباره ترفند کلاهبرداری مجرمان سایبری با آگهی فروش کالاهای ارزان قیمت هشدار داد.

به گزارش فارس، سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا ناجا با هشدار دوباره در خصوص ترفند کلاهبرداران مجازی به واسطه آگهی‌های‌جعلی اظهار داشت: یکی از شگردهای مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان انتشار آگهی‌های جعلی به عنوان فروش محصولات ارزان قیمت در سایت های واسط فروشگاهی است.

سرهنگ رجبی راهکارهای پیشگیری از این کلاهبرداری را آگاهی شهروندان دانست و گفت: افراد نباید به سادگی فریب وعده‌های پوچ و تبلیغات اغواکننده کلاهبرداران را خورده و در دام آنها گرفتار شوند.

وی گفت: خریداران قبل از رویت و اطمینان از اصالت و مدارک کالا اقدام به پرداخت بیعانه نکرده و حتما درخصوص صحت هویت فرد آگهی دهنده بررسی‌های لازم را صورت دهند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: افراد برای خرید حتما از فروشگاه‌هایی که دارای نماد الکترونیکی هستند اقدام کنند.

گفتنی است مخاطبان فارس من با درج موضوعی با عنوان «نظارت‌ جدی‌ بر کانا‌ل‌های‌ تلگرامی‌ فروش‌ محصولات» پیگیری این موضوع را از خبرگزاری فارس خواستار بودند