سرقت بالای کابل‌های مخابراتی در شهرستان گرگان
سرقت بالای کابل‌های مخابراتی در شهرستان گرگان

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس اداره مخابرات شهرستان گرگان سرقت کابل های تلفن را یکی از چالش های بزرگ در بخش مخابرات دانست و گفت: سرقت تجهیزات و کابل های مخابراتی علاوه بر مردم به ما نیز آسیب وارد می کند. احمدرضا کبیر در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: سرقت یک چالش بزرگ در حوزه […]

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس اداره مخابرات شهرستان گرگان سرقت کابل های تلفن را یکی از چالش های بزرگ در بخش مخابرات دانست و گفت: سرقت تجهیزات و کابل های مخابراتی علاوه بر مردم به ما نیز آسیب وارد می کند.

احمدرضا کبیر در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: سرقت یک چالش بزرگ در حوزه مخابرات است، تجهیزات مخابراتی اعم از کابل و غیره خسارت زیادی به مخابرات می زند و از آنجایی که سرقت این تجهیزات موجب قطع ارتباط تلفن و اینترنت می شود آسیب زیادی به مردم وارد می کند، متأسفانه این پدیده به ویژه برای افرادی که از تلفن و یا اینترنت امرارمعاش می کنند بیشتر آسیب زا است.

وی با بیان اینکه امروز ارتباط اینترنت برای خانواده ها یک ضرورت است، افزود: با توجه به سرقت کابل های تلفن، شهروندان خواستار برقراری ارتباط تلفن و یا اینترنت در اسرع وقت هستند و این مسئله مشکلاتی را برای ما نیز ایجاد کرده است.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گرگان با بیان اینکه در شرایطی که با حجم بالای سرقت کابل های مخابرات مواجه هستیم برقراری ارتباط در اسرع وقت کار سختی است، بیان کرد: متأسفانه سرقت از کابل ها و تجهیزات مخابراتی در سه ما اخیر افزایش یافته است و این مسئله تامین ارتباط را برای ما و مردم با مشکل مواجه کرده است.

کبیر با اشاره به اینکه سرقت کابل های مخابراتی از لحاظ مادی به مخابرات آسیب وارد کرده است، تصریح کرد: همچنین این چالش با اعمال فشار روانی، به همکاران ما در مخابرات آسیب وارد کرده و مانع اجرای طرح های توسعه ای در مخابرات می شود چراکه بخشی از تمرکز ما به این بخش اختصاص می یابد.

وی شناسایی گذرگاه های فروش کابل های برق و مخابرات را ضروری دانست و تأکید کرد: کسی که به دنبال سرقت تجهیزات است به دنبال فروش آن است لذا باید گذرگاه های فروش سیم و کابل های تلفن و برق شناسایی و مسدود شود، وقتی منشا فروش سارقان از بین برود انگیزه آنها برای سرقت کابل نیز کمتر می شود.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گرگان با بیان اینکه با افزایش سرقت ها، هر چه قدر همکاران ما برای پایداری ارتباطات تلاش می کنند سرعت ما نسبت به سرعت سرقت ها کمتر است ، افزود: تمام تلاش ما این است که مشکلات مربوط به این حوزه در ارسع وقت حل شود.

کبیر با اشاره به گلایه برخی از شهروندان از قطع تلفن آنها پس از سرقت کابل های مخابراتی، گفت: پس از سرقت کابل های تلفن، راه اندازی دوباره آن نیازمند طی مراحلی است و به یک مدت زمانی نیاز دارد تا تجهیزات و کابل های مخابرات در محل مورد نظر جای‌گذاری شود.

وی به افزایش تعرفه های بسته های اینترنت نیز اشاره کرد و یادآور شد: سازمان تنظیم مقررات اجازه افزایش این کار را داده است اما در تمامی بخش ها شاهد افزایش قیمت نیستیم بلکه در دو سه بسته اینترنتی شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.