ثبت بیش از ۲ میلیون حمله سایبری به موسم حج
ثبت بیش از ۲ میلیون حمله سایبری به موسم حج
مقامات سعودی از ثبت بیش از 2 میلیون حمله سایبری در ایام حج امسال خبر دادند.

به گزارش سایبربان؛ دکتر عبدالفتاح مشاط (Dr. Abdul Fattah Mashat)، معاون وزیر حج و عمره عربستان تأکید کرد: بیش از ۲ میلیون حمله سایبری در طول یک ماه در موسم حج ثبت شده است.

دکتر مشاط این سخنان را در مصاحبه با شبکه السعودیه بیان کرد و اظهار داشت که حملات الکترونیکی در این سال به دلیل باز شدن حج به روی دنیا دو برابر شده است و این حملات از سراسر جهان وارد شده است.

وی با اشاره به این‌که وزارت حج و عمره عربستان در معرض بسیاری از حملات سایبری قرار گرفته توضیح داد: ثبت‌نام الکترونیکی حج تا حد زیادی کمپین‌های جعلی حج را از بین برده است، اما همچنان در معرض تلاش‌های ضعیفی برای ایجاد اختلال در سیستم‌های الکترونیکی و مسیرهای الکترونیکی حج هستیم.

او گفت بخش فناوری وزارت حج و عمره مهم‌ترین بخش است به همین دلیل این وزارتخانه هدف بیشترین حملات است. بیشتر حملات سایبری از طرف هکرهای غیرحرفه‌ای انجام می‌شود، اما برخی از آن‌ها حرفه‌ای هستند.

دکتر مشاط تأیید کرد: طرف‌هایی که این حملات سایبری را انجام می‌دهند برای این وزارتخانه شناخته‌شده هستند، زیرا سازمان امنیت سایبری ملی عربستان به‌طور گسترده و حرفه‌ای در این زمینه در همه سطوح کار می‌کند و تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که این حوزه امن است.

گفتنی است دکتر مشاط با اشاره به عدم اولویت‌بندی ثبت‌نام در حج امسال، یادآور شد: انتخاب به‌صورت قرعه‌کشی الکترونیکی و بدون دخالت نیروی انسانی انجام شده است.