تیک تاک هک اطلاعات کاربران را رد کرد
تیک تاک هک اطلاعات کاربران را رد کرد
پس از آنکه یک گروه هکری تصویری را به اشتراک گذاشت و ادعا کرد یک مخزن داده این اپلیکیشن حاوی کدهای منبع و اطلاعات کاربران تیک تاک را سرقت کرده، این شبکه اجتماعی ادعاهای مذکور را هک کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، اپ اشتراک گذاری ویدئوی چینی در پاسخ به این ادعا اعلام کرد تیمش هیچ نشانی از نشت امنیتی رصد نکرده اند.

طبق گزارش نشریه «بلیپینگ کامپیوتر» هکرها تصاویری از مخزن داده مذکور را در یک انجمن هک به اشتراک گذاشته و ادعا کردند داده های یکی از سرورهای تیک تاک را به دست آورده اند. همچنین آنها مدعی شدند مخزن حاوی ۲ میلیارد سابقه و ۷۹۰ گیگابایت اطلاعات کاربران، آمار پلتفرم، کدها و داده های دیگر است.

مورین شاناهان سخنگوی تیک تاک در بیانیه ای نوشت: ما تایید کردیم که نمونه داده های مذکور همه به طور عمومی قابل دسترسی هستند و به دلیل هک سیستم ها، شبکه ها یا مخازن داده تیک تاک نشت نشده اند. به اعتقاد ما نیازی نیست کاربران هیچ اقدام محافظتی انجام دهند. ما همچنان به حفظ ایمنی و امنیت پلتفرم جهانی خود متعهد هستیم.

به نظر می رسد بخش زیادی از داده های سرقت شده اطلاعات عمومی هستند که از پلتفرم استخراج شده اند. توری هانت مدیر منطقه مایکروسافت نیز در توئیتی نوشت اطلاعات سرقت شده ناکامل هستند اما او حدس می زند اطلاعات سرقت شده در حقیقت داده های آزمایشی باشند و هیچ هکی صورت نگرفته است.

این گروه هکری خود را«Againest The West» نامیده اند و همچنین داده هایی از پیام رسان چینی وی چت را به دست آورده اند. البته هانت نتوانست سرقت اطلاعات مربوط به وی چت را تایید کند و این شبکه اجتماعی نیز به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نداده است.