آماده‌سازی پیش‌نویس قوانین اینترنت ماهواره‌ای آغاز شد
آماده‌سازی پیش‌نویس قوانین اینترنت ماهواره‌ای آغاز شد

آی‌سی‌تی نیوز – سخنگوی فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی آغاز آماده‌سازی پیش‌نویس قوانین اینترنت ماهواره‌ای در این فراکسیون خبر داد. محمد سرگزی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به ویژگی‌های مثبت اینترنت ماهواره‌ای، اظهار کرد: هرچند اینترنت ماهواره‌ای می‌تواند فرصت‌های زیادی در اخیتار ما قرار دهد، اما خالی از تهدید نیست. وی […]

آی‌سی‌تی نیوز – سخنگوی فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی آغاز آماده‌سازی پیش‌نویس قوانین اینترنت ماهواره‌ای در این فراکسیون خبر داد.

محمد سرگزی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به ویژگی‌های مثبت اینترنت ماهواره‌ای، اظهار کرد: هرچند اینترنت ماهواره‌ای می‌تواند فرصت‌های زیادی در اخیتار ما قرار دهد، اما خالی از تهدید نیست.

وی ادامه داد: همچنان که هم اکنون اینترنت توانسته از یک سو فرصت‌ و ظرفیت‌های قابل توجهی را برای توسعه در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دراختیار ما قرار دهد و از سوی دیگر مخرب هر یک از این بخش‌ها است.

سرگزی با تاکید بر اهمیت تدوین قوانین در حوزه اینترنت ماهواره‌ای، افزود: برای کاهش آسیب در این حوزه لازم است قوانین متناسب به آن تدوین و در مجلس طرح شود.

به گفته وی؛ در همین راستا فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی در حال تدوین پیش‌نویس قوانین اینترنت ماهواره‌ای است و قصد دارد با دعوت از مسئولان متولی آن را تبدیل به لایحه برای طرح در مجلس کند.

سرگزی تصریح کرد: آماده‌سازی قوانین متناسب با اینترنت ماهواره‌ای همراه با نگاه جدی به شبکه ملی اطلاعات است.

وی معتقد است؛ در کنار استفاده از فرصت اینترنت ماهواره‌ای نباید محاسن و اهمیت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را نادیده گرفت.

سرگزی حتی اهمیت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را در شرایط کنونی بیش از گذشته دانست و آن را ارج بر توجه به اینترنت ماهواره ارزیابی کرد.

وی یادآور شد: شبکه ملی اطلاعات می‌تواند بهترین بستر برای تبادل داده‌های داخلی با ضریب امنیت بالا باشد.

به گزارش ایلنا؛ چندی پیش رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اعلام تشکیل کارگروه مواجهه با اینترنت ماهواره‌ای هشدار داده با توسعه اینترنت ماهواره‌ای ممکن است کل ماهیت شبکه ملی اطلاعات زیر سوال برود.