آی‌سی‌تی نیوز – وب سایت جنبش کارمندان اپل به تازگی ۵ گزارش از محیط ناسالم اپل برای کارمندانش منتشر کرده که به تبعیض، تلافی جویی و آزار جنسی مربوط هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، گروهی از کارمندان فعلی و سابق اپل با یکدیگر متحد شده‌اند و از همکارانشان می‌خواهند تا موارد […]

آی‌سی‌تی نیوز – وب سایت جنبش کارمندان اپل به تازگی ۵ گزارش از محیط ناسالم اپل برای کارمندانش منتشر کرده که به تبعیض، تلافی جویی و آزار جنسی مربوط هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، گروهی از کارمندان فعلی و سابق اپل با یکدیگر متحد شده‌اند و از همکارانشان می‌خواهند تا موارد مربوط به تبعیض، آزار و انتقام گیری که در شرکت تجربه کرده‌اند را به اشتراک بگذارند.

در همین راستا از ۲۷ آگوست گروهی به نام Apple Too حدود ۵۰۰ گزارش از چنین رویدادهایی را جمع آوری و اکنون آنها را در وب سایت خود منتشر کرده است. «شر اسکارلت» یکی از مهندسان امنیت اپل و بنیانگذاران این جنبش اعلام کرد هر بار فقط ۵ گزارش از رویدادهای مذکور را به اشتراک می‌گذارد زیرا خوانش آنها بار احساسی سنگینی ایجاد می‌کند.

دو مورد از ۵ گزارش منتشر شده مربوط به آزار جنسی بود. در یک گزارش کارمند زن از سوی رئیس خود تحت فشار قرار گرفته بود. بعداً در یک مصاحبه شغلی هنگامیکه تیم استخدام متوجه هویت وی شدند او را از جلسه مذکور بیرون کردند.

مورد دیگر مربوط به یک کارمند سیاهپوست خرده فروشی در انگلیس بود که از رئیس خود خواسته بود درباره نژاد پرستی اقدامی در محل کار انجام دهد اما تلاش‌هایش بی ثمر بود.

در حساب کاربری توئیتر این جنبش کارمندان اپل آمده است: حدود ۷۵ درصد محتوای دریافتی مشترک است. همه آنها به گونه‌ای از تبعیض اشاره دارند. حدود نیمی از گزارش‌ها درباره تبعیض جنسیتی، تلافی جویی و گزارش‌های ارائه شده به واحد منابع انسانی است که نادیده گرفته شده‌اند. یک چهارم گزارش‌ها به تبعیض نژادی و لاپوشانی مربوط است.

اسکارلت در مصاحبه‌ای گفت: احساس می‌کنم شرکت باید مسئولیت پذیر باشد زیرا آنها هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کنند. افراد می‌خواهند شکایاتشان دیده شود. آنها احساس نمی‌کنند مدیران اپل صدایشان را می‌شنوند.

هنگامیکه اخبار درباره جنبش مذکور منتشر شد، اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما تمام نگرانی‌ها را جدی می‌گیریم درباره آنها به طور کامل بررسی می‌کنیم. اما به دلیل حفظ حریم خصوصی افراد از بیان مسائل کارمندان خاص خودداری می‌کنیم.