استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در دانشگاه هنگ کنگ به صورت موقت ممنوع شدند
استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در دانشگاه هنگ کنگ به صورت موقت ممنوع شدند
آی سی تی نیوز - دانشگاه هنگ کنگ روز جمعه دستور ممنوعیت موقت استفاده از ChatGPT یا هر ابزار دیگر مبتنی بر هوش مصنوعی را برای دوره‌های درسی، کلاس‌ها و ارزیابی‌ها صادر کرد.

به گزارش مهر به نقل از سی جی تی ان، مؤسسه مذکور اولین و تنها مؤسسه در این کلان‌شهر است که چنین دستوری را صادر می‌کند.

پروفسور یان هالیدی، معاون آموزش و یادگیری این دانشگاه، ضمن اعلام این ممنوعیت از طریق ارسال ایمیل به دانشجویان، گفت: تهیه پیش‌نویس یک خط‌مشی بلندمدت در مورد ابزارهای هوش مصنوعی زمان می‌برد. بنابراین ما باید یک سیاست کوتاه مدت را به عنوان یک اقدام موقت اتخاذ کنیم. ما استفاده از ChatGPT یا هر ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی دیگر را برای همه کلاس‌ها، درس‌ها و انجام تکالیف در دانشگاه هنگ کنگ ممنوع می‌کنیم.”

هالیدی گفت: اگر دانشجویان بخواهند از برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کنند، باید رضایت کتبی را از مدرس دوره خود دریافت کنند، در غیر این صورت، هرگونه تخلف به عنوان سرقت ادبی تلقی می‌شود.

این استاد دانشگاه گفت: اساتید در صورت مشکوک بودن به تخلف، می‌توانند با دانشجویان تماس بگیرند تا در مورد انجام تکلیف با او صحبت کنند و در صورت ضرورت امتحان شفاهی تکمیلی یا امتحان کتبی تکمیلی در کلاس برگزار کنند یا اقدامات دیگری را انجام دهند.