پیام‌رسان‌ ایرانی روی خارجی‌ها بسته است
پیام‌رسان‌ ایرانی روی خارجی‌ها بسته است
کاربران فارس می‌گویند: یکی از الزامات اولیه داشتن پیام‌رسانی در ابعاد جهانی، فراهم بودن امکان عضویت اتباع دیگر کشورها در برنامه‌ است اما در بسیاری از پیام‌رسان‌های ایرانی حتی برترین آنها، عضویت افراد خارجی ممکن نیست.

به گزارش فارس، برخی از کاربران سامانه فارس من با ثبت سوژه در این سامانه خواسته اند که شبکه‌های اجتماعی ایرانی با دسترسی جهانی راه‌اندازی شود.

سردبیر این سوژه درباره مطالبه خود به خبرنگار فارس، گفت: یکی از الزامات اولیه داشتن شبکه ای در ابعاد جهانی، فراهم بودن امکان عضویت افراد از کشورهای دیگر در این برنامه ها است.

وی ادامه داد: این در حالی است که بسیاری از پیام رسان های ایرانی حتی برترین آنها، امکان عضویت برای شهروندان دیگر کشورها را ایجاد نکرده اند.

به گزارش فارس، گلایه از نبود امکان عضویت افراد غیر ایرانی در برنامه های ایرانی پیش از این هم مطرح شده بود.

این رویه هم اکنون هم وجود دارد و یکی از دلایل آن احراز هویت کاربر بر اساس شماره موبایل است که بر الزام داشتن شماره موبایل ایرانی تاکید می کند.

چندی پیش هم شنیده شد که برخی از اتباع عراقی به ویژه اعضای گروه حشدالشعبی به دلیل عدم اطمینان به پیام رسان های آمریکایی و اسرائیلی، تمایل دارند که از برخی از پیام رسان های ایرانی استفاده کنند اما این پیام رسان ها به روی آنها بسته است و کد تائید عضویت برای آنها ارسال نمی شود.