پروانه‌های خدمات ارتباطی به ۷ اپراتور تا سال ۱۴۱۰ اعتبار دارد
پروانه‌های خدمات ارتباطی به ۷ اپراتور تا سال ۱۴۱۰ اعتبار دارد
آی سی تی نیوز - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی گفت: با اهدای پروانه‌های خدمات ارتباطی به هفت اپراتور، اپراتورها می‌توانند خدمات یکپارچه شبکه ارائه کنند و این پروانه‌ها تا سال ۱۴۱۰ اعتبار دارد.

به گزارش مهر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در مراسمی با حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و امیر لاجوردی قائم مقام وزیر در امور ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جمعی از مدیران ارشد رگولاتوری نخستین پروانه‌های یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی موسوم به UNSP به مدیران عامل هفت اپراتور ارتباطی واگذار شد.

بر همین اساس در این مراسم که در وزارت ارتباطات برگزار شد، هفت اپراتوری که پیش تر به طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارهای پیوسته بودند از وزیر ارتباطات پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را دریافت کردند.

امیر لاجوردی جانشین وزیر در امور ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این مراسم درباره ویژگی‌های الحاقیه اعطا شده به پروانه اپراتورهای فیبرنوری، گفت: بر اساس این پروانه اپراتورها می‌توانند خدمات یکپارچه شبکه ارائه کنند و این پروانه‌ها تا سال ۱۴۱۰ اعتبار دارد و در این الحاقیه‌ها تمرکز بر توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها است.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده الحاقیه اپراتورها تفاوتی با هم نداشته باشد، افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های این پروانه مشخص شدن زمانبندی است که میزان پیشرفت پروژه به صورت فصلی بررسی و مشخص می‌شود.

لاجوردی همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های این پروانه را تغییر تعهدات قبلی اپراتورها به توسعه در فیبرنوری منازل و کسب و کارها عنوان کرد و گفت: تاکید بر بومی سازی و استفاده از توانمندی‌های داخل کشور نیز در این الحاقیه مورد تاکید قرار گرفته است.