وزیر ارتباطات: تعرفه‌ها افزایش نیابد پست ورشکست می‌شود
وزیر ارتباطات: تعرفه‌ها افزایش نیابد پست ورشکست می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر تعرفه پستی افزایش نیابد همین الان شرکت پست زیان ده است و ماهی 150تا 200 میلیارد دارد ضرر می دهد و اگر با این روند جلو برود ورشکسته می شود و پستی باقی نخواهد ماند که خدمت رسانی کند.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با برنا، با اشاره به افزایش تعرفه پستی و اخلال جدی در برخی مشاغل خرد که در بستر فضای مجازی فعالند، گفت: تعرفه های پست از سال ۹۸ تا امسال افزایش پیدا نکرده بود و شما به من بگویید در کشور ما چه چیزی از سال ۹۸ افزایش پیدا نکرده و چند درصد افزایش داشتند؟ طبق آمار بانک مرکزی تورم در این ۳سال بیش از ۱۲۰ درصد بوده و پست هم یک شرکت درآمد- هزینه ای است و تمام هزینه های آن اعم از حقوق پرسنل، زیرساخت ها و کامیون هایش از محل درآمدی است که از مردم دریافت می کند و دولت هیچ کمکی نمی کند.

زارع پور افزود: اگر این اتفاق نیفتد همین الان شرکت پست زیان ده است و ماهی ۱۵۰تا ۲۰۰ میلیارد دارد ضرر می دهد و اگر با این روند جلو برود ورشکسته می شود و پستی باقی نخواهد ماند که بخواهد خدمت رسانی کند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: اگر بخواهیم طبق تورم افزایش بدهیم باید ۱۲۰ درصد افزایش پیدا می کرد اما الان حداکثر افزایش ۴۰ درصدی اتفاق افتاده و به نظرم اتفاق ویژه ای برای کسب و کارها نیفتاده است و من اعلام کردم که هر کس حاضر است که جنس هایش را به قیمت سال ۹۸ بفروشد ما هم با تعرفه سال ۹۸ حساب می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره عدم پذیرش پست سفارشی توسط برخی دفاتر پستی و همچنین افزایش بیش از ۴۰درصدی تعرفه پستی در برخی مراکز گفت:اگر بیشتر از ۴۰ درصد بوده با ۱۹۳ تماس بگیرند و سازوکار ویژه ای دیده شده و رسیدگی می کنند و اگر مبلغ اضافه دریافت شده باشد پس می دهند.

وی همچنین درخصوص خبری در فضای مجازی مبنی بر پرتاب ماهواره جدیدا بیان داشت: تا آخر سال چند پرتاب خواهیم داشت و قرار بود همین ایام باشد و ان شاالله بزودی و تا پایان تابستان پرتاب خواهیم داشت.